Aktywizm

ONR Bielsko-Biała: Wykład p. Leszka Żebrowskiego pt. „Wymiana polskich elit”


4 kwietnia 2017 o 20:58   /   komentarzy (0)

Wczoraj tj. 03.04.2017 r. oddział Bielsko-Biała wziął udział w wykładzie p. Leszka Żebrowskiego pt. Wymiana polskich elit, który odbył się w Klubie Miasto, w Bielsku-Białej.

Po raz kolejny mogliśmy posłuchać niesamowitego wykładu, który trwał do późnych godzin wieczornych. Znany historyk określił, kim były elity w Polsce przed wojną, a z kim mamy do czynienia obecnie. Przedstawił zgromadzonym metody, jakimi posługiwali się okupanci niemieccy i sowieccy, aby pozbyć się polskiej inteligencji. Ta wspólna praca niestety przyniosła skutki. Leszek Żebrowski przytoczył dokładne przykłady rodzin, które od pokoleń tworzą polską współczesną inteligencję – Michnik\Szechter, Cimoszewicz, Pawlak, Kuroń i wielu innych. Opowiedział również o partiach politycznych, które zmieniają nazwy od czasów komuny, ale wszystko inne pozostaje w nich bez zmian, jak w przypadku PSL-u, SLD czy Platformy Obywatelskiej.

Według p. Żebrowskiego zmieniliśmy starą komunę, ubierając ją w eleganckie ubrania, kształcą za granicą, ale pozostawiając taką samą mentalność wśród tych ludzi. Niestety zauważalne jest to nie tylko w polityce, ale w kulturze i innych środowiskach.

Jedynym rozwiązaniem jest przekazywanie naszych wartości, postaw narodowych wśród młodego pokolenia, aby tendencje te odwrócić.

Czytaj także


Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick E-mail WWW(nieobowiązkowe)