Aktywizm

ONR: Pielgrzymka Środowiska Narodowego w Częstochowie – galeria zdjęć


2 kwietnia 2017 o 23:08   /   komentarzy (1)

Wczoraj tj. 1 kwietnia br., w 300-lecie koronacji Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, odbyła się kolejna już Pielgrzymka Środowiska Narodowego na Jasną Górę. Od samego początku obecni byli na niej działacze Obozu Narodowo-Radykalnego, nie inaczej było również w tym roku.

Punktualnie o godzinie 16:00 ONR-owcy zebrali się przed bramą Sanktuarium i razem przeszli pod Kaplicę Matki Boskiej. Reprezentację ONR-u stanowili działacze z różnych Brygad zarówno gospodarzy (ONR Częstochowa; Brygada Górnośląska), delegacja z Dolnego Śląska, ale także przedstawiciele Brygady Zachodniopomorskiej.

O godzinie 16:45 rozpoczęła się Msza Święta, która jest najważniejszym duchowym wydarzeniem w tym dniu. Po raz kolejny można było wysłuchać pięknego kazania, w którym podkreślone zostały kluczowe  wartości – Bóg, Honor i Ojczyzna.

Biskup Kazimierz Górny przestrzegał również  przed ideologią gender, którą określił mianem grzechu wobec Stwórcy. Skrytykował działania aktywistów pro-choice, ale przede wszystkim podkreślał, że postawa patriotyczna i narodowa jest bardzo ważna wśród młodych ludzi, ponieważ to oni będą przyszłością naszego narodu. Przykładem do naśladowania może być właśnie obecna tam Maria Mirecka-Loryś, która całe swoje życie poświęca z myślą o budowaniu Wielkiej Polski.

W dalszej części Pielgrzymki miała miejsce konferencja, na której głos zabrali przedstawiciele różnych organizacji patriotycznych, Obóz Narodowo-Radykalny reprezentował Kol. Tomasz Dorosz – zastępca Kierownika Głównego.

O godzinie 21:00 wszyscy pielgrzymi wzięli udział w Apelu Jasnogórskim, a tuż po nim przemaszerowali pod pomnik Nieznanego Żołnierza.

Uczestnicy mieli ze sobą pochodnie, a w trakcie przemarszu odpalono czerwono-zielone race. Pielgrzymi skandowali hasła takie jak: „Cześć i chwała bohaterom”, „Nacjonaliści nadchodzą”, „Nie czerwona, nie laicka, tylko Polska katolicka” czy „Roman Dmowski wyzwoliciel Polski”.

To wydarzenie, w którym Narodowcy mogą przede wszystkim popracować nad swoją duchową postawą i umocnić się w swojej wierze oraz chęci działania i poświęcenia dla dobra Ojczyzny.  To właśnie przecież nam przyświeca hasło „Życie i Śmierć dla Narodu”.  Już wkrótce pojawi się kolejna okazja do uczestnictwa w podobnych spotkaniach, o czym na pewno będziemy informować.

Czytaj także


Komentarze (1)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick E-mail WWW(nieobowiązkowe)