Aktywizm

ONR: Rocznicowe wystąpienie Kol. Gergely Dobay’a [HVIM]


3 maja 2017 o 20:18   /   komentarzy (0)

Koleżanki i Koledzy!

Czuję się zaszczycony mogąc stać tutaj z Wami i świętować 83 rocznicę utworzenia ONR. Tylko kilka spośród obecnie funkcjonujących organizacji nacjonalistycznych ma tak długą historię, jak ONR. Jesteście spadkobiercami marzeń Waszych przodków, którzy dzielnie i radykalnie bronili polskich interesów. Bolesław Piasecki pisał wtedy: „Kto nie chce rządzić Polską w imię polskich interesów będzie nią rządził w imię Żydów lub patologicznej Ukraińskiej racji stanu”.

Tamten czas nie był łatwy, po Wielkiej Wojnie Europę rozdzierały chore ideologie i nie zanosiło się, aby kiedykolwiek wróciła do starego porządku. Ale nawet w tych ciężkich czasach, odporność Narodu Polskiego działała. Grupa młodych ludzi rozpoczęła pracę mającą na celu skierowanie Polski na właściwą ścieżkę. Prawda zawsze znajdzie drogę i dlatego też ludzie podążyli za nimi. Marzyli o Wielkiej Polsce i być może nawet nie śnili o tym, że 83 lata później młodzi ludzie dalej będą realizować ten sen.

Od tamtej pory świat się zmienił. Lata trzydzieste minęły i dzisiejsze czasy wymagają nowych rozwiązań. Jeśli skupimy się na przeszłości, świat nas wyprzedzi i nie będziemy w stanie go kształtować. Powinniśmy szanować nasze dziedzictwo i skupiać się na aktualnych problemach. Właśnie dlatego tutaj jesteśmy. W tej historycznej chwili ONR zrobi to co zrobili jego założyciele, stawi czoła sytuacji, w jakiej znalazła się Polska i Europa. Nowy program polityczny ONR zapewni jego przyszłość na następne 83 lata.

Tak jak nasi ideowi przodkowie również żyjemy w ciężkich czasach. Europę zatruwają bluźniercze ideologie. Liberałowie z bezbożnego zachodu próbują zasiać ziarno szatana w naszej świętej ziemi. Homoseksualizm, gender, aborcja i inne zwyrodnienia są ich bronią mającą osłabić nasze społeczeństwo. Próbują nas wymazać. Robią to właśnie teraz, w przededniu większego zagrożenia dla Europy. Nigdy nie widzieliśmy takich hord najeźdźców jak te, które stoją u naszych bram.

Islam chce naszych ziem, a mimo to wciąż są „przywódcy”, którzy chcą te bramy przed nim otworzyć. W takiej sytuacji współdziałanie nacjonalistów- chrześcijan jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Jeśli my nie ocalimy Europy nikt inny tego nie zrobi. Nie ma czasu na gierki polityczne, dyplomację i długie przemowy. Nadszedł czas, abyśmy poprowadzili Naród. Wraz z dziedzictwem przeszłości, dzisiaj walczymy o lepszą przyszłość. Chrześcijańską, młodą, narodowo-radykalną.

Polski tekst przemówienia odczytała Kol. Olga Okoń z Brygady Lubelskiej Obozu Narodowo-Radykalnego

Czytaj także


Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick E-mail WWW(nieobowiązkowe)