Kultura

„OeNeRowcy czytają poezję” !


31 lipca 2017 o 12:17   /   komentarzy (0)

30 lipca 2017 r. działacze ONR przeprowadzili akcję promującą polską kulturę i poezję, w ramach inicjatywy „OeNeRowcy czytają poezję”.

W Warszawie, Białymstoku, Katowicach, Łodzi czy Piotrkowie Trybunalskim odczytywaliśmy wiersze i rozdawaliśmy przygotowane broszury oraz dzieła polskich poetów.

Usłyszeć i przeczytać można było między innymi twórczość klasyków, jak: Juliusza Słowackiego, Jana Kasprowicza czy Jana Kochanowskiego, ale także zapomnianych twórców z „Pokolenia Kolumbów”, zaangażowanych w trakcie II wojny światowej w pismo „Sztuka i Naród”. Wymienić tu można chociażby Andrzeja Trzebińskiego z Jego podniosłym „Wymarszem uderzenia” na czele, ale również skłaniający do głębokiej refleksji wiersz „O poległym”, autorstwa Zdzisława Stroińskiego. Nie zabrakło również dzieł Zbigniewa Herberta, Tadeusza Gajcego i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Mimo upalnej pogody towarzyszącej niedzielnemu popołudniu, akcja wzbudziła zainteresowanie przechodniów, wsłuchujących się w nasze odczyty, a także chętnie pobierającym broszurki, przypominając sobie klasykę rodzimej poezji, bądź poznając jej mniej popularne zakamarki.

To pierwsza akcja z cyklu wydarzeń kulturalnych przeprowadzanych przez ONR-owców. Już wkrótce kolejna, o czym na pewno będziemy informować.

Czytaj także


Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick E-mail WWW(nieobowiązkowe)