Aktywizm

Chorzów: Protest przeciwko „Klątwie”


3 sierpnia 2017 o 23:32   /   komentarzy (1)

Brygada Górnośląska ONR:
Około godziny 17:30 mieszkańcy miasta, prolife oraz o środowiska narodowe – ONR, MW, RN, Narodowy Myszków, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół, zgromadziły się pod Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Niestety również na naszym terenie postanowiono wystawić bluźnierczy „spektakl”, dlatego naszym obowiązkiem było zaprotestować.

Po modlitwie wspólnie z innymi organizacjami przeszliśmy pod wejścia teatru, aby zrobić blokady. Między czasie pytaliśmy czekających przed nami widzów – spragnionych pornografii i profanacji, dlaczego wspierają sztukę, która obraża katolickie i polskie wartości. Skandowaliśmy hasło „Bóg Honor i Ojczyzna”, aby podkreślić, o co walczymy.

Bardzo ważnym krokiem było również zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Zgłoszenie zostało wysłane przed, ale również w trakcie trwania „dzieła”. Dzięki temu do Teatru Rozrywki zawitał lokalny prokurator, który wspólnie z policją zbierał materiały dowodowe, w porozumieniu z warszawską prokuraturą. Czekamy na rozwinięcie sprawy.

Wszyscy jasno mówimy „Nie dla Klątwy!”.

Czytaj także


Komentarze (1)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick E-mail WWW(nieobowiązkowe)

  • 4 sierpnia 2017 o 19:48 Bartek.

    W obronie tego co nas buduje, wzbudza w nas refleksję, przemyślenia na temat własnego życia. Przeciw tamu, co nas sprowadza na margines i dobiera nam człowieczeństwo.

    Odpowiedź