Idea

Skończył się czas, że ONR maszerował i głosił hasła, a inni wykorzystywali to politycznie [WIDEO]


19 września 2017 o 19:57   /   komentarzy (1)

Gościem Mediów Narodowych został Tomasz Dorosz – zastępca Kierownika Głównego Obozu Narodowo-Radykalnego. W Komentarzu Mediów Narodowych możemy usłyszeć m.in. Skończył się czas, że ONR maszerował i głosił hasła, a inni wykorzystywali to politycznie.

Rozmowa dotyczyła szeroko rozumianego obozu narodowego. Obóz narodowy jest to ruch społeczny i polityczny, czysto polski, z ponad 100-letnią historią. Rzecz, do której możemy się odwoływać z dumą – wyjaśnia gość Komentarza Mediów Narodowych.

Tomasz Dorosz odniósł się także do pogłosek ws. rozłamu wśród narodowców i rozpadu ruchu narodowego. To jest mit. To nie są różnice, jak w partiach głównego nurtu. Oczywiście różnice są, jeśli ktoś jest rzeczywiście zainteresowany obozem narodowym widzi, że jest ciągła polemika pomiędzy działaczami narodowymi. To jest dobre – idea narodowa to nie sztuczna doktryna, gdzie wszyscy się ze sobą zgadzają. My jesteśmy pomiędzy tym – są wśród nas różne poglądy, ale mamy jedne wartości i jeden cel. To jest siła obozu narodowego.

Polski nacjonalizm nigdy nie splamił się kolaboracją z totalitaryzmem. Polscy narodowcy od zawsze byli przywiązani do wartości chrześcijańskich. To nas ukształtowało jako naród. Polski nacjonalizm to zupełna alternatywa do tego co widzimy w Europie – zaznacza Zastępca Kierownika Głównego ONR. Nauczyliśmy się na swoich błędach, że najważniejsza jest idea narodowa, naród i Polska. 

Tomasz Dorosz poruszył również temat dzisiejszej polityki i współczesnego postrzegania narodowców. Odwołał się tutaj do przykładu Marszu Niepodległości, czy nowej inicjatywy – Mediów Narodowych. Podkreślił, że to co obserwujemy 11 listopada to zjawisko masowe, na które narodowcy pracowali latami. Przedstawił także osoby, które mają wpływ na kształt dzisiejszych ustaw, prawa, czy polityki, a więc posłów z obozu narodowego.

Zachęcamy do obejrzenia całości rozmowy przeprowadzonej przez Damian Kitę. Można w niej usłyszeć nie tylko o obozie narodowym i ONR-ze, ale także o stosunku narodowców do partii rządzącej, a więc Prawa i Sprawiedliwości.

 


Komentarze (1)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick E-mail WWW(nieobowiązkowe)

  • 21 września 2017 o 11:53 KP

    Właściwa osoba na właściwym miejscu – brawo!

    Odpowiedź