Społeczeństwo

Hasło Marszu Niepodległości pod ostrzałem antyklerykałów i… Rafała Ziemkiewicza


16 października 2017 o 21:45   /   komentarzy (1)

Dziś organizatorzy Marszu Niepodległości ogłosili tegoroczne hasło przyświecające największej manifestacji patriotycznej w Europie. W Internecie pojawiły się pierwsze komentarze.

Hasło tegorocznego Marszu Niepodległości zostało ogłoszone na dzisiejszej konferencji prasowej. Przedstawił je prezes Stowarzyszenia i główny organizator Robert Bąkiewicz: Marsz Niepodległości w 2017 roku będzie szedł pod hasłem „My chcemy Boga”.

Mówił: W czasie upadku obyczajów, w czasie dyktatury poprawności politycznej, w czasie bezpardonowej walki z Bogiem, w czasie utopii ogarniającej całą Europę – My Polacy chcemy odwołać się do wartości, które są fundamentem naszej tożsamości, naszego narodu, rdzeniem Europy i rdzeniem będącej w dalekiej destrukcji cywilizacji łacińskiej. Dzisiaj chcemy iść jak nasi przodkowie pod Wiedniem, jak w walce z nawałą bolszewicką w 1920 rokiu – chcemy iść pod sztandarami Boga!

W Internecie pojawiły się już pierwsze komentarz osób publicznych. Hasło tegorocznego Marszu chwalił m. in. redaktor „Do Rzeczy” i współzałożyciel ruchu Kukiz ’15 Miłosz Lodowski, a także znany z narodowych poglądów bydgoski proboszcz ks. Kneblewski:

Ale nie wszystkim spodobało się odwołanie do wyższych wartości. Jednym z krytyków takiego pomysłu jest znany publicysta Rafał Ziemkiewicz współtworzący liberalny ruch Kukiz’15:

 

Czytaj także


Komentarze (1)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick E-mail WWW(nieobowiązkowe)

  • 17 października 2017 o 11:29 Dymitr Ogonowski

    Bóg jest potrzebny, by chronić naród od nieszczęść. Nie ma przymusu w to wierzyć. Ale ci, co nie wierzą, nie mają prawa zabraniać wierzącym maszerować z takim hasłem. Ważne jest, by terytorium Polski nie zostało zniszczone w ewentualnej III Wojnie Światowej. Polska powinna być neutralna. Ale teraz rządzą pachoły NATO i póki, co nic nie wskazuje, by to mogło ulec zmianie (zdecydowane prowadzenie w sondażach PiS z PO), więc trzeba liczyć na Pana Boga i Matkę Boską, że mimo wszystko teren Polski nie zostanie zniszczony.

    Odpowiedź