Społeczeństwo

Marsz Niepodległości przejdzie nową trasą. Znamy szczegóły [+FOTO]


16 października 2017 o 21:55   /   komentarzy (0)

Organizatorzy Marszu Niepodległości ogłosili, że w tym roku tradycyjna patriotyczna manifestacja przejdzie nową trasą.

O godz. 11:00 przed przed Urzędem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego miasta Warszawy narodowcy zorganizowali konferencję prasową, na której podali szczegóły dotyczące tegorocznego hasła i zmienionej trasy. Jak poinformował media rzecznik prasowy Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Damian Kita: Marsz zgodnie z terminami został zgłoszony do odpowiednich organów i tradycyjnie przejdzie ulicami Warszawy.

Witold Tumanowicz wiceprezes Stowarzyszenia ogłosił, że w tym roku Marsz Niepodległości przejdzie nową trasą: Marsz Niepodległości od 2010 roku chodzi różnymi trasami, ale w jednym celu – by rozbudzić w Polakach narodową dumę. W tym roku idziemy z Ronda Dmowskiego o godz. 15:00 mostem Świętokrzyskim na błonia Stadionu Narodowego. Będziemy się też starać o nadanie statusu zgromadzenia cyklicznego.

Na konferencji prasowej głos zabrał także Mateusz Marzoch szef organizacji Straż Marszu Niepodległości, która zabezpiecza 100 tys. manifestacje: Straż Marszu Niepodległości jest przygotowana na zabezpieczenie tegorocznej manifestacji. Z roku na roku na rok jesteśmy bogatsi w kolejne doświadczenia, szkolimy się i zwiększamy swoją liczebność więc i w tym roku przeprowadzimy wszystko zgodnie z planem.

Organizatorzy Marszu Niepodległości przygotowali specjalna grafikę przedstawiającą trasę manifestacji:

Czytaj także


Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick E-mail WWW(nieobowiązkowe)