Aktywizm

ONR Zagranica: Polska delegacja w odwiedzinach w Irlandii


11 października 2017 o 14:45   /   komentarzy (0)

W miniony weekend przedstawiciele Zarządu Głównego i Rady Głównej Obozu Narodowo-Radykalnego odwiedzili struktury organizacji w Irlandii. Poza oddziałem gospodarzy, do Dublina zawitali przedstawiciele z innych krajów — Niemiec, Anglii i Szkocji. Dzięki temu mogliśmy wspólnie wymienić się doświadczeniami oraz posłuchać o działalności naszej organizacji poza granicami kraju.

Do Irlandii przybyliśmy w piątkowy wieczór i rozpoczęliśmy od krótkiego zwiedzenia miasta. Piękna tradycyjna architektura w połączeniu z nowoczesnością tworzyła naprawdę interesujący obraz. Zdziwiło nas również, że mimo wszystko stolica Irlandii nie jest przepełniona przybyszami zwanymi „imigrantami”. Poznaliśmy jednak wielu Europejczyków, którzy tworzą irlandzkie społeczeństwo.

W sobotę zwiedziliśmy niesamowite krajobrazy, jakie można zobaczyć w okolicach Dublina, wspólnie zdobywaliśmy wzniesienia i wędrowaliśmy po klifach. Część naszych działaczy ruszyła w głąb miasta, aby jeszcze bardziej zapoznać się z klimatem panującym w tym kraju. Dzięki temu udało nam się poznać irlandzkich nacjonalistów, którzy zbierali podpisy w obronie miejsc pamięci historycznej. Dowiedzieliśmy się sporo szczegółów o walce o niepodległość Irlandii, wsparliśmy również swoimi podpisami inicjatywę — w miejscu ważnym dla irlandzkich patriotów ma powstać galeria handlowa.

Udało nam się porozmawiać również z Chorwatami, Włochami i Hiszpanami zamieszkującymi Dublin. Oczywiście nie obyło się także bez zakupienia tradycyjnych pamiątek — w tym pięknie zdobionych krzyży celtyckich.

Pod wieczór odbył się Zjazd Brygady Zagranicznej. Poznaliśmy nowych kandydatów, którzy działają w Obozie Narodowo-Radykalnym. Przedstawiciele oddziałów opowiedzieli o swoich pomysłach i akcjach. Jako osoby działające w Polsce z dłuższym stażem również daliśmy kilka wskazówek naszemu Koleżeństwu. Wygłoszony został referat na temat organizacji kolejnego Marszu Niepodległości oraz projektu Mediów Narodowych. Na zakończenie wspólnie udaliśmy się na polską Mszę Świętą.

Dzień zakończyliśmy integracją w jednym z pubów próbując irlandzkich specjałów – Guinnessa oraz cydrów. Po raz kolejny mieliśmy okazję poznać bardzo mile nastawionych do nas ludzi, wspólnie oglądając mecz.

W niedzielę odkrywaliśmy, jak żyją Polacy w Irlandii — odwiedziliśmy polską księgarnię oraz sklepy. Na zakończenie dnia część z nas wróciła do Polski, a pozostała, wspólnie z Koleżeństwem z oddziałów zagranicznych, oglądała zwycięski mecz Polska-Czarnogóra, oczywiście w polskiej restauracji o nazwie „Sopot”.

Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas, długie rozmowy i miłą atmosferę. Bardzo cieszy fakt, że ONR jest również w innych miejscach, w których są wartościowi Polacy, chcący działać dla Ojczyzny.

Do zobaczenia następnym razem!


Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick E-mail WWW(nieobowiązkowe)