Wiara

Justyna Helcyk: Bóg się rodzi!


21 grudnia 2017 o 21:32   /   komentarzy (0)

Mamy zaszczyt zaprezentować najnowszy film nagrany przez kol. Justynę Helcyk, wieloletnią działaczkę Brygady Dolnośląskiej.

Justyna nawiązuje w swoich rozważaniach do treści pamiętników ks. Józefa Zator-Przytockiego, podpułkownika Armii Krajowej, który przez UB skazany został na wieloletnie więzienie w warszawskim Mokotowie. Justyna zauważa, iż bardzo często dopiero w tak trudnych chwilach człowiek dostrzega prawdziwą wartość Bożego Narodzenia.

Dzisiejszy świat serwuje nam jednak coś zupełnie innego. Justyna wspomina swoją wizytę na Bożonarodzeniowym jarmarku we Wrocławiu. Nie dostrzegła tam żadnych symboli nawiązujących do Bożego Narodzenia. W zamian za to były renifery, Śpiąca Królewna czy Królowa Zima…

Sens Bożego Narodzenia jest jednak zupełnie inny. W tych dniach każdy z nas powinien zauważyć, iż tak jak Bóg kiedyś stał się człowiekiem, tak w nas samych musi teraz narodzić się człowiek. Jak wskazuje Justyna, Bóg poprzez swoje narodzenie w Betlejem pokazał nam, iż prawdziwa miłość jest cicha i prosta. Święta są więc doskonałą okazją, aby wyciągnąć rękę do tych, którzy te dni spędzać będą w samotności.

Czytaj także


Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick E-mail WWW(nieobowiązkowe)