Aktywizm

Brygada Wielkopolska w hołdzie Powstańcom


2 stycznia 2018 o 17:33   /   komentarzy (1)

27 grudnia obchodziliśmy kolejną już rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W tym szczególnym dla wszystkich Wielkopolan dniu działacze Brygady Wielkopolskiej ONR z oddziałów Poznań, Leszno, Śrem i Ostrzeszów uczestniczyli w całym szeregu akcji, które miały na celu upamiętnić, rozpowszechniać wiedzę o walkach oraz w należyty sposób oddać cześć bohaterom tamtych dni.

Już 26.12 oddział Leszno wraz z leszczyńskimi kibolami Kolejorza udał się na groby zmarłych powstańców znajdujące się na terenie ich miasta. Uprzątnął je oraz zapalił kilkaset zniczy. Następnego dnia w podobny sposób pamięć o przodkach uczcił oddział Ostrzeszów.

Z kolei dzień później działacze Brygady Wielkopolskiej z wymienionych wcześniej oddziałów zjechali się do Poznania, gdzie punktualnie o 16:40 — godzina rozpoczęcia walk — wzięli udział wraz z fanami Lecha Poznań w tradycyjnej iluminacji powstańczej. Tuż po niej udali się na współorganizowany przez siebie koncert, gdzie wysłuchać można było wokalnych popisów raperów powiązanych z projektem Definicja Kibol oraz Bastiego.

Część narodowych radykałów udała się w tym czasie na Bieg Powstania Wielkopolskiego i „na sportowo” oddała hołd bohaterom.

Wieczna cześć i chwała Powstańcom Wielkopolskim!

Czytaj także


Komentarze (1)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick E-mail WWW(nieobowiązkowe)

  • 3 stycznia 2018 o 14:57 Alex

    To przepiękne powstanie, zwycięstwo myśli nad wymachiwaniem łapami, myśli narodowej nad Sanacapią.

    Odpowiedź