Idea

Cyryl Metody: Stracony jest tylko ten, kto rezygnuje


27 stycznia 2018 o 18:55   /   komentarzy (2)

Nie dajmy się zaszczuć! Z tym wezwaniem kieruję się do Was, szanowne Koleżanki i Koledzy, do Was dla których idea polskiego ruchu narodowego, idea polskiego nacjonalizmu, dla których dobro Ojczyzny i Narodu, dla których Prawda i honor nie jest czymś obojętnym. Od kilku dni jesteśmy atakowani przez tzw. czwartą władzę. Polskojęzyczne media głównego ścieku otwarcie i celowo porównują nas do nazistów, a politycy obozu rządzącego świadomie bądź przez swoją ignorancję przychylnie potakują na pytania o delegalizację ONR.

Boli ich Prawda, ponieważ służą kłamstwu. Obłuda sącząca się z ekranów telewizorów i portali internetowych powoduje w nas odruch wymiotny. Jesteśmy ich solą w oku od lat i wiemy o tym bardzo dobrze. W dzisiejszych czasach nie potrzebni są politykom ludzie ideowi, więcej nawet – są oni ich śmiertelnym zagrożeniem. Politykowi nie zależy na Narodzie, dla niego liczy się mityczny „wyborca”, od którego uzależnione jest jego koryto. Dla niego ważne są sondaże, badania opinii i zdanie doradcy ds. wizerunku medialnego. Ten świat iluzji wytwarzany każdego dnia przez mass media, ta świątynia kłamstwa i manipulacji, której ołtarzem jest telewizor, a prawdą objawioną kreowany przez specjalistów „przekaz dnia” to clue dzisiejszego życia politycznego.

W tym wszystkim jesteśmy my. Trochę jak Don Kichot w połączeniu z Alicją w Krainie Czarów. Ludzie idei w świecie iluzji, który z rzeczywistością zespolony jest przez codzienne życie. Nie pasujemy do tej bajki i dlatego próbuje się nas z niej wymazać. Najpierw chcieli nas zlekceważyć, później ośmieszyć, teraz oczerniają, by w którymś momencie nas wyeliminować. Może to kwestia czasu? Jednak muszą pamiętać, że idei nie da się zdelegalizować. Walka o Prawdę, o przyszłość tego kraju i naszych dzieci to coś co mamy w sercach. To co robimy to nic innego, jak uosobienie pragnień naszego sumienia. One nie podlegają ich władzy!

Pewien minister obecnego rządu stwierdza, że ONR nie może liczyć na świętowanie wspólnie z prezydentem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, bo „nie jest obdarzany wielką sympatią”. Te słowa to dla nas prawdziwa nobilitacja, która jednocześnie powoduje dziwny smutek. Dlaczego? Ponieważ  jak czytamy, najważniejsze osoby w państwie nie darzą sympatią ludzi, którzy swoim czynem chcą sławić Boga, którzy swoją pracą działają dla dobra Narodu i Ojczyzny, którzy gardzą doczesną chwałą tego świata i walczą o Prawdę. Tacy jesteśmy my, a jeśli tak to kim są oni?

Koleżanki i Koledzy! Nie traćmy ducha! W chwilach słabości rozmyślajmy o życiu naszych bohaterów narodowych, przypominajmy sobie ich życie, rozważajmy ich wybory i decyzje. O, jakże trywialne są nasze problemy, w porównaniu z tymi, które mieli nasi przodkowie, a jednocześnie jak wielka odpowiedzialność na nas spoczywa, gdy uświadomimy sobie ich ponad tysiącletnią spuściznę! W tym miejscu przypominają mi się słowa Jean`a de Brem`a, który w swoim Le Testament d’un Européen pisał: „Czuję na swoich wątłych ramionach ogromny ciężar najwspanialszego z dziedzictw. Mnie, który jestem nikim, i który niczego do niej nie wniosłem, cywilizacja podarowała gigantyczny prezent: dziedzictwo Europy. (…) Jestem słabym księciem z rodu gigantów (…). Poprzedzają nas giganci, bohaterowie i uczeni, odkrywcy ziem i odkrywcy duszy, Cezarowie i Antoniuszowie, monarchowie i kapitanowie, surowe postacie w mnisich togach, piękne dworzanki i bezlitośni brutale. Cały korowód lśniących blaskiem i mocą postaci przesuwa się przed naszymi oczami, co stanowi nieznośny ciężar dla naszych godnych politowania współczesnych.”

Nie ulegajmy, wynieśmy się na wyżyny i trwajmy, bo idea żyje w nas.

Czytaj także


Komentarze (2)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick E-mail WWW(nieobowiązkowe)

  • 5 lutego 2018 o 18:59 Piotr ONR

    Autorze! Proszę się nie martwić, my się nie poddamy. Jak byk lewak Duda będzie próbował przejąć Marsz Niepodległości. Na to również nie pozwolimy.

    Odpowiedź
  • 6 lutego 2018 o 12:53 Wasz Mosze

    I co, teraz będziecie zdejmować jarmułki wszystkim?

    Odpowiedź