Kultura

Najnowszy teledysk SOVY – Ballada „Leśni”


25 lutego 2018 o 00:03   /   komentarzy (0)

Już niedługo kolejny 1 marca, Dzień Żołnierzy Wyklętych, SOVA postanowił oddać im hołd nowym kawałkiem. Biorąc pod uwagę jego ostatnią płytę ”Cmentarz Wyklętych”, ten numer to inne klimaty. Ballada rockowa, ballada przepełniona melancholią, można w niej doszukać się stylistki Metallicy z czasów „ The Unforgiven” czy „Nothing Else Matters”. Momentami słychać tu balladowego G’N’R. Tekst utworu jest przemyślany i niezwykle dramatyczny w swojej wymowie. W pełni oddaje klimat tamtych strasznych czasów i odwagi naszych Bohaterów.

 

Posłuchajmy samego Wykonawcy:

„Utwór ten to uwieńczenie wiersza o tej samej nazwie z książki “Łzy z nad brzegów Dunajca” – Piotra Krzykalskiego.

Wiersz napisany w Grudniu 1944 roku.

Pierwszymi i najważniejszymi recenzentami utworu byli Bracia Dziemieszkiewicz, Bratankowie “Pogody” i “Roja”, którzy jednogłośnie odebrali realizację teledysku bardzo pozytywnie, nie kryjąc swoich uczuć, byli bardzo wzruszeni.

Chciałbym zaznaczyć, że projekt nie jest wspierany z żadnych stron, bez loga, patronatów… W związku z tym liczę na Państwa publikację, lub zredagowanie artykułu, udostępnienie treści lub samego filmu na profilach społecznościowych, fanpejdżach.

 

Pomysłodawcą i współtwórcą utworu i obrazu jest Dorota Święta Za Miks nagrania odpowiedzialny jest Nestor, czyli Studio Mróz Wokal/Montaż Video – SOVA – http://www.facebook.pl/RapSuvka Tekst – Wiersz pt. “Leśni” z książki “Łzy z nad brzegów Dunajca” – Piotra Krzykalskiego, Grudzień 1944 rok, Nowy Sącz Muzyka – Leo Mckinney Mix/Master – Nestor / Studio Mróz – https://www.facebook.com/studiomroz/

 

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z materiałem. Gorąco polecamy.

SOVA – Przysięga NZW / “Leśni” ballada (Official Video)

Czytaj także


Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick E-mail WWW(nieobowiązkowe)