Aktywizm

Białystok: Uroczystości pamięci Żołnierzy Wyklętych tylko dla Prezydenta?


2 marca 2018 o 23:06   /   komentarzy (0)

1 marca, w narodowy dzień pamięci Żołnierzy Wyklętych Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski ogłosił wszem wobec, że o godzinie 18 zostanie oficjalnie odsłonięty pomnik Inki. Tym samym zapraszał wszystkich białostoczan włącznie z pocztami sztandarowymi. Wydawałoby się, że słuszna inicjatywa, ale…pomnik Inki w Białymstoku stoi od listopada.

Mało tego, zorganizował publiczne zgromadzenie w tym samym dniu i o tej samej godzinie, w której to w Białymstoku jak co roku odbywa się marsz żołnierzy wyklętych organizowanych przez środowiska narodowe. Wydarzenie narodowców było zarejestrowane w urzędzie miasta już od 31 stycznia. Prezydent ogłosił swoje zamiary dopiero w ostatnim tygodniu lutego. Widać na pierwszy rzut oka, że godzina 18 i data 1 marca nie były przypadkowe. Jak doskonale wiemy, Pan Truskolaski prowadzi prywatną wojnę z ONR, stąd taka, a nie inna data odsłonięcia. Jakie było zaskoczenie mieszkańców miasta, gdy tylko pojawili się na miejskich uroczystościach. Urząd miasta odgrodził się od zwykłych obywateli…płotem. Okazało się, że jednak impreza jest ZAMKNIĘTA i można było wejść tylko i wyłącznie na jakieś wyimaginowane zaproszenia, których nikt po prostu nie miał.

Mało tego, ten płot okalał pomnik w promieniu 25-30 m, więc nie sposób było nawet zbytnio go zobaczyć, a co dopiero usłyszeć dokładnie, co jest tam mówione. Oczywiście wejścia na teren imprezy pilnowała Straż Miejska. Prywatna impreza za publiczne pieniądze? Pomnik powstał dzięki głosowaniu w budżecie obywatelskim. Oczywiście Pan Prezydent o tym nie wspomniał. Zdążył jednak przekręcić słowa Inki o tym, że zachowała się jak trzeba, a o swoim dziadku mówił, że był on jednym z Wyklętych… Mieszkańcy miasta mogli z bliska podziwiać pomnik, dopiero gdy Pan Truskolaski opuścił wydarzenie…

 

https://www.facebook.com/Wschodzacy.Bialystok/ – oficjalna relacja miasta Białystok

Czytaj także


Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick E-mail WWW(nieobowiązkowe)