Aktywizm

Kierunki: Kartka dla Walusia – akcja Trzeciej Drogi


11 marca 2018 o 00:35   /   komentarzy (1)

Zachęcamy Was do wzięcia udziału w akcji, której jesteśmy patronatem medialnym. Organizatorem wydarzenia jest Trzecia Droga.

„Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. Bez względu na prezentowane przez nas poglądy i osobisty stosunek do religii, bez wątpienia jest to czas, w którym nikt z nas nie powinien zostać pozostawiony sam sobie. Nikt nie powinien być teraz samotny, z daleka od domu i bliskich mu osób. Dlatego dziś my, członkowie i sympatycy stowarzyszenia Trzecia Droga, kierujemy swoje myśli do Janusza Walusia, który wciąż odsiaduje w więzieniu w Pretorii wyrok za zabójstwo, szkolonego w Związku Radzieckim, lidera afrykańskich komunistów Chrisa Haniego.

Janusz Waluś urodził się 14 stycznia 1953 roku w Zakopanem. 28 lat później wyemigrował on stamtąd do Republiki Południowej Afryki, gdzie dołączył do przebywającego tam już swojego ojca i brata. Niemal od razu zaangażował się tam w działalność polityczną po stronie nacjonalistycznych działaczy Afrykanerskich, podejmując rękawicę w okresie destabilizacji i szalejących przemian w tym kraju. Oddał całe swoje serce dla kraju który go przyjął w czasie istnienia dyktatury komunistycznej w naszym kraju. To samo w sobie musi zasługiwać na nasz szacunek i poważanie.

Dlatego dziś chcemy przypomnieć i spopularyzować jego postać. W miarę naszych własnych możliwości pragniemy oczyścić jego historię z poprawnościowych i zwyczajnie lewackich kłamstw i półprawd. Naszą akcją chcemy pokazać, że jego historia w pewnym sensie nie skończyła się wraz z wyrokiem skazującym. Tylko ma swój dalszy ciąg. W południowej Afryce biali farmerzy są masowo atakowani, a miejscowe parlamenty przyjmują ustawy otwarcie skierowane przeciwko nim. Wszystko to dzieje się przy niemej zgodzie międzynarodowej opinii publicznej. Rasizm przeciwko Białym jak widać nie stanowi problemu. Pamiętajmy że kto nie reaguje ten na zbrodnię przyzwala. Będziemy o tym pisać i to nagłaśniać, co jak mamy nadzieję stanie się początkiem kolejnych kampanii prowadzonych przez nasze środowisko w tym temacie.”

 

Źródło:

Zapraszamy do obserwowania i udziału w  wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/2009922482605404/

Kartka dla Walusia

Czytaj także


Komentarze (1)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick E-mail WWW(nieobowiązkowe)

  • 20 marca 2018 o 14:56 coin flipper

    Kilka lat temu Waluś został w zasadzie uniewinniony (relacjonowaliście bodajże), ale murzyńsko-komunistyczne bydło (wszyscy wiemy, co się w RPA dzieje) złożyło apelację i poprzedni wyrok został podtrzymany. Cześć i chwała temu wielkiemu człowiekowi, który nie zawahał się podnieść dłoni i ukarać zbrodniarza. Tak bardzo by się cieszył, gdyby wrócił do kraju – podobno ma zainteresowania motoryzacyjne. Janusz, jesteśmy z Tobą!

    Odpowiedź