Społeczeństwo

Marek Chrapan: I znowu historię pisze się pod etap państwa


12 marca 2018 o 21:27   /   komentarzy (1)

W 2016 roku popełniłem tekst dla www.kierunki.info.pl pod tytułem „Historia pisana od nowa na każdym etapie państwa”, omawiając czasy sprzed II w.ś. i jedynie wspominając o kolejnej wersji „etosu” solidarnościowego, jako czynnika walki o „suwerenność” Polski.
Dzisiaj jest z kolei tworzona kolejna wersja „antysemityzmu” roku 1968. I kolejny raz nie ma ona nic wspólnego z rzeczywistością. Gdybym nie żył w tamtych czasach lub był dotknięty amnezją, czy tym podobna chorobą, być może też uwierzyłbym tak, jak część młodszych pokoleń, którym nie ma kto przekazać informacji o rzeczywistości tamtych czasów.
Ja jednak pamiętam i nie dam sobie wmówić bredni insynuowanych w TVP i innych mediach przez agitatorów i komentatorów na usługach Israela, chroniącego zbrodniarzy stalinowskiej żydokomuny. Nie pozwolę sobie wmówić fałszywej wersji o spontanicznym wybuchu studenckim w obronie zdjętych ze sceny „Dziadów””, o nagonce na Żydów z tego powodu i „wyrzucaniu” ich z Polski. Padają nawet kuriozalne porównania akcji wyrzucania Żydów z LWP do hitlerowskich czystek. A to ta propaganda jest bardziej zbliżona do Gebelsowskiej…
Otóż wszystko zaczęło się od wybuchu wojny izraelsko-arabskiej w czerwcu 1967 r. Służyłem wówczas, jako absolwent Podoficerskiej Szkoły Zawodowej dla małolatów w jednostce MW Gdynia-Babie Doły. Przez pierwsze dni (2-3?) mieliśmy „podwyższone pogotowie bojowe”. Nie pamiętam, czy już po tej wojnie czy też jeszcze w trakcie, z kolegą chcieliśmy spędzić późny wieczór w restauracji „George” w Gdyni w oczekiwaniu na nocny autobus do Babich Dołów, jak nie raz to robiliśmy. Niestety okazało się, że restauracja jest zarezerwowana, a przez okna widzieliśmy tłum wyższych oficerów MW (samych komandorów) głośno śpiewających i to w nieznanym języku. W jakiś czas potem poszła wśród kadry jednostki pogłoska o bankiecie wyższych oficerów pochodzenia żydowskiego, właśnie w „Georgeu”, na cześć wygranej wojny Izraela z Arabami i że nie tylko w Gdyni, ale w wielu innych garnizonach. Po jakimś pół roku, w trakcie wychodzenia z wojska do cywila, przyszła kolejna pogłoska o „wyrzuceniu” tych oficerów z LWP i, że „jadą do Israela” (nie wyjeżdżają, a jadą – koledzy żartowali ze mnie żebym się załapał z nimi to „zarobię kupę forsy, bo Żydzi dobrze płacą najemnikom”). Wówczas nie zawracałem sobie tym głowy, ale kiedy zaczęło się nagłaśniać tę sprawę, jako antysemicką nagonkę, przeanalizowałem swoje informacje w tej sprawie, dochodząc do pewnych dziwnych wniosków.
W. Jaruzelskiego uważam za zbrodniarza i zdrajcę – nie tylko na rzecz Moskwy i sowietów, ale też lat 80-tych i przekazanie władzy stalinowskiej żydokomunie. I ten fakt obecnie najbardziej zastanawia. Ówczesne postępowanie komuszych władz pokażę na aktualnym przykładzie – jak postąpiłby rząd Niemiec, gdyby wyżsi oficerowie niemieckiej armii świętowali zajęcie Krymu przez Rosję? (Najprawdopodobniej zdrada i kryminał). Rosja jest przecież partnerem Niemiec, natomiast ówczesna Polska podległa ZSRR była wrogo nastawiona do Israela. Z drugiej strony – czy wyżsi oficerowie żydowskiego pochodzenia, czyli doskonale znający realia systemu i konsekwencje wynikające ze złamania zasad, rygorów i to w armii, zrobiliby „taki numer”, nie mając pewności bezkarności? (Za o wiele mniejsze przewinienia oficerowie lądowali w więzieniach na długie lata i to ci oficerowie ich skazywali)
Konkluzja nasuwa się sama – oni doskonale wiedzieli o swym dalszym losie. Więcej, oni sami do tego zdążali – wzmocnienie armii Izraelskiej. To, że oficjalnie państwo było wrogo nastawione nie oznacza, że żydowska nadreprezentacja w „rządzie” PRL („rządząca” do dnia dzisiejszego – często pod przykryciem polskimi nazwiskami) też była wrogo nastawiona. Wręcz przeciwnie, to ta „rządząca” nadreprezentacja organizowała ten sztuczny „exodus” nie tylko wyższych oficerów, ale też po sztucznie wywołanej zadymie celowo wycofanych „Dziadów” – „wyrzucanie” naukowców, inżynierów, lekarzy itp… dla wzmocnienia Israela dobrze wyszkolonymi w Polsce kadrami.
POLACY NIE DADZĄ SOBIE NARZUCAĆ KOLEJNYCH WERSJI NOWO OBJAWIANYCH PRAWD NA KOLEJNYCH ETAPACH ŁUPIENIA NASZEGO KRAJU!

Czytaj także


Komentarze (1)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick E-mail WWW(nieobowiązkowe)

 • 14 marca 2018 o 18:18 Jancio

  Ma Pan Rację!Wydarzenia marcowe to sztucznie wywołana zadyma,aby umożliwić wyjazd do Izraela wysoko wyspecjalizowanych kadr do Izraela.Tak cywilnych,,a przede wszystkim wojskowych.Na pewno ówczesna władza nie wpadłaby na ten pomysł,gdyby nie zajścia na Uniwersytecie Warszawskim do których wciągnięto młodzież akademicką.
  Inscenizacja „Dziadów”A.Mickiewicza była starannie zaplanowana,a w głównej roli występował nie kto inny,jak Gustaw Holoubek-narodowości Żydowskiej.:Dziady:część III przedstawia losy Polaków pod panowaniem rosyjskim,a więc uwięzienia i zsyłki na Syberię.Wszystkie owe aresztowania odbyły się z rozkazu i inspiracji senatora Nowosilcowa mającego ksywkę „wieszatiel”czyli dramat A.Mickiewicza skierowany jest przeciwko represji carskich.Było wiadomo,że na jednym ze spektakli pojawi się ambasador moskiewski i do niego wprost G.Holoubek wskazując palcem prawdopodobnie powiedział „to wy,to wy Moskale”!Coś w tym stylu.Co było obrazą dla ambasadora,jako że słowo Moskale ma znaczenie pejoratywne,ambasador interweniował w KC.PZPR i Gomułka pod naciskiem kazał zdjąć :Dziady”ze sceny. To był oczekiwany pretekst do podjęcia protestów. Spójrzmy kto stał na czele owych protestów,Michnik,Lityński,Blumsztajn,Kuroń i wielu innych ludzi pochodzenia żydowskiego.Że była to zagrywka na pewno nie wiedzieli wciągnięci w nią polscy studenci.
  Któż inny mógłby przeprowadzić demonstracje na skalę ogólnopolską.Tu wybrano studentów.W mniejszej skali robotników.Klasa robotnicza ta niepartyjna wiedziała,że ten protest nie jest prowadzony dla podniesienia jej poziomu życia.
  Niewątpliwie wpływy Kremla na życie w Polsce było jeszcze bardzo silne,a komunizm ustrojem nie do zaakceptowania przez Polaków.Dlatego młodzież polska poparła protesty uważając,że protestują przeciwko znienawidzonemu systemowi.
  Chodziło przede wszystkim o to,aby otworzyć furtkę umożliwiającą wyjazd rzeszy wykształconych obywateli polskich pochodzenia żydowskiego do Izraela.
  Gomułka otworzył tę furtkę usilnie ponaglany przez partyjny beton,który oczekiwał,że tak oto zwolnią się stanowiska dla nich samych i dla ich rodzin.

  Odpowiedź