ONR Podhale: 

Wraz z węgierskimi przyjaciółmi z Ruchu Młodych 64 Komitatów (Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom) pragniemy zaprosić na obchody podpisania Traktatu w Trianon, które odbędą się 26 maja w Niedzicy (węg. Nedecz / Nyznecz) na polskim Spiszu. Jest to dawana cześć węgierskiego komitatu Szepes znajdująca się obecnie w granicach Polski, gdzie znajduje się Zamek Dunajec – Nedecvár dawny węgierski zamek graniczny.

W sobotni poranek udamy się wspólnie z naszymi węgierskimi przyjaciółmi na wędrówkę górskimi szczytami w Tatrach.

Po powrocie z górskich szczytów spotkamy się na starej polsko-węgierskiej granicy nie opodal Nowej Białej, gdzie znajduje się stary słup graniczny. Tam ubrani w regionalne stroje góralskie staropolskim zwyczajem przy góralskich pieśniach chlebem i solą będziemy witać naszych gości.

A wieczorem o godzinie 20:00 spotkamy się na cmentarzu Salomonow – ostatnich właścicieli zamku, na którym odbędą się główne uroczystości.

Naszym celem jest uczczenie pamięci dawnego Królestwa Węgier i pokazanie, że my Polacy pamiętamy o naszych braciach w rocznicę ich narodowej tragedii.

Po uroczystościach na plaży pod zamkiem nad brzegami zalewu czorsztyńskiego odbędzie się integracja i impreza, na którą serdecznie zapraszamy.

Istnieje możliwość rezerwacji noclegów – w cenie 50 pln za jedną noc i 100 pln za dwie noce. W cenie jeden/dwa noclegi oraz woda, napoje i jedzenie z grilla. Osoby, które chcą zostać na noc prosimy o wcześniejszy kontakt oraz wpłatę pieniędzy na podany poniżej nr konta :

85 1240 1574 1111 0010 4090 9913
Jakub Stankiewicz oś Topolowe 3/4
34-400 Nowy Targ

 

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1781914805200804/

 

 

Dodaj Komentarz

Wpisz komentarz!
podaj swoje imię