Kolejny 1 maja i ponowne dyskusje na temat – czy Nacjonaliści powinni świętować i organizować się w Święto Pracy? Spora część środowiska kojarzy 1 maja z pochodami komunistycznymi, które odbywały się w Polsce w czasach PRL i całkowicie odrzuca zamysł przywrócenia wartości temu świętu. Należy jednak zacząć od tego, że nie jest to polskie święto, a jego rodowód udowadnia, że nie powinniśmy z niego rezygnować.

Święto Pracy — skąd pochodzi?

Święto Pracy jest na świecie obchodzone od 1890 roku, a w Polsce ustanowione zostało w 1950 roku. Inna nazwa tego dnia, moim zdaniem, bardzo trafna to Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. Wprowadzone zostało jako upamiętnienie wydarzeń z pierwszych dni maja 1886 roku w Chicago. To właśnie wtedy brutalnie stłumiono strajk robotników, którzy walczyli o ośmiogodzinny dzień pracy i godne warunki zatrudnienia.

 

Święto Pracy a Kościół Katolicki

1 maja to również dzień obchodzony w Kościele Katolickim i wspomnienie Świętego Józefa, który jest patronem ludzi pracy. Ojciec Święty Pius XII ustanowił ten dzień świętem Józefa Rzemieślnika – zwracając się do Katolickiego Stowarzyszenia Robotników Włoskich. Święto ma więc charakter również religijny, aby podkreślić znaczenie pracy i jej wpływ na duchowość człowieka.

 

Święto Pracy a nacjonaliści

Nie możemy pozwolić na to, żeby święto to było wykorzystywane przez lewicę i całkowicie pominięte w kalendarzu narodowo-radykalnym. Przecież to nikt inny, tylko właśnie my skandujemy hasła o pracy dla Polaków, o godnej płacy i szacunku wobec wszystkich członków narodu, także ludzi pracy, którzy wspólnie z inteligencją tworzyli organizacje narodowe przed wojną. Współcześnie również musimy pokazać, że jako naród jesteśmy całością i jeśli jeden człon potrzebuje wsparcia, pozostałe muszą mu pomóc. Jako nacjonaliści doskonale wiemy, że praca u podstaw jest jedynym rozwiązaniem, aby pobudzić nasz Naród i kształtować zaangażowanych obywateli, którzy będą w stanie wcielać w życie hasła Narodowego Solidaryzmu.

Obecnie musimy stanowczo protestować przeciwko zatrudnianiu obcokrajowców i zabieraniu miejsc pracy. To Polacy jako gospodarze muszą godnie żyć w swoim Kraju, muszą godnie pracować i dostawać za to odpowiednie wynagrodzenie. Sprowadzanie obcokrajowców pogarsza stopę życiową naszych rodaków.

Musimy również zerwać z mityzmem, jakim jest twierdzenie, iż każdy młody człowiek powinien iść na studia — to właśnie dzisiaj powinniśmy podkreślać, że naszej Ojczyźnie potrzebni są wykwalifikowani pracownicy, którzy będą mieć wpływ na rozwój Polski. Musimy zatem zmienić podejście i zwrócić się ku ludziom pracy, aby ich działanie było doceniane. W związku z tym to właśnie Nacjonaliści powinni przejąć Święto Pracy, a nie oddawać go w ręce postkomunistycznych miernot, którzy tak naprawdę nigdy z pracą nie mieli do czynienia.

 

Święto Pracy a UE

Ruchy nacjonalistyczne obchodzą ten dzień również, aby pokazać odrzucenie kapitalizmu czy globalizmu. Szczególnie ważne jest to w Polsce, ponieważ 1 maja to również data przystąpienia naszej Ojczyzny do kołchozu, jakim jest Unia Europejska. Naszym obowiązkiem jest dzisiaj przeciwstawić się otaczającemu nas liberalizmowi i wprowadzić upragniony przez nas Narodowy Solidaryzm. Pojęcie to opracowywane jest przez różne grupy i często nie jest spójnie przedstawione, ale jedno jest pewne Narodowy Solidaryzm musi opierać się na pracy wobec narodu i dbaniu o niego, jako o całość. Nie dajmy sobie wmówić, że dzisiaj – 1 maja, świętują komuniści z SLD czy ich wnukowie z Razem. Walka o godną pracę dla Polaków to obowiązek Nacjonalistów.

5 KOMENTARZE

 1. Szanuje Wasze prawo do swietowania, ale mnie to nie przekonuje. Postulaty o tym by ziemia była w rękach Polaków itd. sa słuszne. Ale co to ma wspólnego z 1 maja? Tu komuniści, tu papież Pius XII – przeciwnik polskiej granicy zachodniej. A ktoś wie, co przedwojenni narodowcy sądzili o tym dniu?

  • Jeśli masz na myśli wszelakie ruchy NR i NS w Europie (w tym Polsce) w międzywojniu to wydaje mi się, że co najmniej nie byli oni wrodzy świętowaniu 1 maja. Wspomniałeś PXII – nie wiem jak się ma do tematu granica zachodnia…
   Poza tym to, że lewica i komuniści (tylko też należy zrobić rozróżnienie, w PRLu “sprawiedliwośc społeczna” to była farsa – jedni harowali, inni byli dyletantami) walczyli o prawa pracownicze trzeba im to uznać za plus, tak samo pozytywną stroną dzisiejszych antyfaszystowskich anarchistów jest właśnie poparcie dla sprawiedliwości społecznej, co jest pozytywną kroplą w morzu ich zdegenerowanej ideologii. W kadym razie 1 maja to chyba jedyny dzień w roku, w którym narodowi radykałowie bardziej pasują do wspólnego marszu z komunistami niż z Korwinem (w kontekście walki i poszanowanie godności ludu pracującego).

   • Nijak się ma zachodnia granica Polski do 1 maja, podobnie, jak i inne ważne dla Polski wydarzenia. Natomiast jak wrogowie Polski świętują 1 maja, czy to Lenin, czy Pius XII, to jest argument też, by nie świętować:) Chyba, że po prostu sobie można pojechać ma majówkę. W 2019 to nie są szczególnie gorące dni, ale nieraz jest upał.:)

    • Dla mnie żaden argument. 1 maja jest dniem robotnika, a nie Lenina, czy Piusa XII i ma na celu wartościować jego (robotnika) pracę.

Dodaj Komentarz

Wpisz komentarz!
podaj swoje imię