Jak podaje Polska Agencja Prasowa ambasador Izraela w Polsce Anna Azari została wezwana w trybie pilnym do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Sytuacja związana jest ze słowami, jakie podczas “konferencji bliskowschodniej” wypowiedział premier Izraela. Benjamin Netanjahu miał stwierdzić, że Polacy kolaborowali z Niemcami w procesie mordowania Żydów podczas II wojny światowej.

Wypowiedź żydowskiego szefa rządu przytoczył wpływowy, opiniotwórczy dziennik “Jerusalem Post”. Strona izraelska oficjalnie stwierdziła, że artykuł miał charakter “manipulacji dziennikarskiej”.

Należy jednak z dużą dozą ostrożności podchodzić do wyjaśnień ambasady Izraela oraz postawy rządu Prawa i Sprawiedliwości, który już wielokrotnie ukazał swoją serwilistyczną postawę wobec strony żydowskiej. Wydaje się również, że rząd premiera Morawieckiego będzie się starał jak najszybciej wyciszyć sprawę i zadowoli się żydowskimi wyjaśnieniami. Znając notoryczny antypolonizm państwa położonego w Palestynie, z dużą dozą prawdopodobieństwa można przyjąć, że takie słowa mogły rzeczywiście paść z ust żydowskiego premiera.

Dodaj Komentarz

Wpisz komentarz!
podaj swoje imię