Rzeczpospolita Polska od początku rządów Prawa i Sprawiedliwości jest niczym innym, jak europejską kolonią USA, którą Waszyngton traktuje jak „republikę bananową”. Poczynania amerykańskiej ambasador, która już kilkakrotnie ingerowała w decyzję podobno suwerennego państwa, serwilistyczna polityka Warszawy wobec Ukrainy, wbrew interesowi narodowemu, czy konsultacje projektów polskich ustaw w Izraelu są jedynie pewnym wycinkiem opisywanej sytuacji.

Tym razem w połowie lutego w Warszawie ma odbyć się konferencja na temat „sytuacji na Bliskim Wschodzie”. Mają w niej uczestniczyć między innymi przedstawiciele USA oraz Izraela. Władze Iranu trafnie określiły planowane wydarzenie jako „antyirański cyrk”. Tamtejszy minister spraw zagranicznych wezwał polskiego ambasadora do złożenia wyjaśnień.

W praktyce jest to kolejne działanie „polskiego rządu”, który realizuje interesy Waszyngtonu i Tel Awiwu w obszarze polityki zagranicznej, nie przynoszącym żadnych wymiernych korzyści dla państwa polskiego, a jedynie robiąc z Iranu wroga, rozpoczynając konflikt z państwem, z którym Polska nie miała nigdy żadnych nieporozumień, ani tarć na arenie międzynarodowej. Rząd Morawieckiego po raz kolejny potwierdza swoją wolę bycia narzędziem imperialistycznej polityki USA, tym razem w ujęciu globalnym.

Ale oczywiście decydenci pisowskiego rządu podkreślają, że zaistniała sytuacja nie jest żadnym problemem, ale stanowi dobitny dowód na to, że Polska jest „strategicznym partnerem Waszyngtonu”.

w.s.

Dodaj Komentarz

Wpisz komentarz!
podaj swoje imię