Newsletter subscribe

Sport

Boks: Adam Kownacki pokonał Geralda Washingtona

Posted: 27 stycznia 2019 o 08:01   /   by   /   comments (0)

Adam Kownacki podczas neidzielnej gali boksu w Nowym Jorku już w drugiej rundzie pokonał Geralda Washnigtona. Sukces ten oznacza, że jest to drugi polski bokser, po Andrzeju Gołocie, który ma szansę na walkę o pas mistrza świata.

Coraz bardziej popularny “Babyface” już od samego początku pojedynku ruszył do ataku, zaznaczając swoją przewagę nad przeciwnikiem. Po serii ciosów Washington znalazł się na deskach. Sędzie pozwolił Geraldowi Washingtonowi na kontynuowanie walki, jednak po serii ciosów Kownackiego Amerykanin był w takim stanie, że arbiter podjął szybką decyzję o przerwaniu pojedynku.

Dla Adama Kownackiego jest to dziewiętnasta zwycięska walka, którą zakończył w mistrzowskim stylu. Jednocześnie do tej pory “Babyface” nie poniósł ani jednej porażki w swojej zawodowej karierze bokserskiej. Kownacki nie dał przeciwnikowi żadnych szans, a jego błyskawiczne zwycięstwo daje szansę na walkę o pas mistrzowski w wadze królewskiej, jak określana jest kategoria ciężka. Eksperci uważają, że był to ostatni krok do walki o tytuł. Kownacki jest jednym z pretendów, natomiast zwycięstwo w niedzielnej walce miało być ostatnim krokiem do tego celu.

Po zwycięstwie nad Washingtonem Adam Kownacki oświadczył, że niebawem zostanie ojcem.

Comments (0)

write a comment

Comment
Name E-mail Website