Brygada Górnośląska ONR w związku z uroczystością Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym cały tydzień, poprzedzający oba dni świąteczne, odwiedzała różnego rodzaju miejsca pamięci.

Celem akcji było porządkowanie grobów, zapalenie zniczy, oraz odmówienie modlitwy w intencji bohaterów.

W ten sposób oddaliśmy hołd bohaterom Powstań Śląskich, Armii Krajowej, ofiarom terroru komunistycznego i hitlerowskiego czy Rzezi Wołyńskiej.

Byliśmy obecni w takich miastach jak: Bielsko-Biała, Bystra Śląska, Katowice, Rybnik, Miasteczko Śląskie, Zabrze – dzielnice Kończyce oraz Biskupice, a także w Rudzie Śląskiej Goduli.

Zamiast kopiować zachodnie wzory, celebrujemy nasze polskie obrzędy, tradycje. Pamięć o bohaterach jest dla nas niezwykle ważna.

 

2 KOMENTARZE

  1. Z sił ZSRR za zbrodnie głównie odpowiedzialne było NKWD, którego nie ma na tej tablicy. A czy był zbrodnie dokonane przez Armię Czerwoną? Z tego, co wiem, to niektórzy dowódcy, jak Czerniachowski zapraszali AK niby dla omówienia współpracy w walce z Niemcami a NKWD aresztowało Polaków. W każdym razie nawet, jak jest wymieniona Armia Czerwona, to powinna być jako drugorzędna w stosunku do NKWD.

Dodaj Komentarz

Wpisz komentarz!
podaj swoje imię