Newsletter subscribe

Kultura

Brygada Zagraniczna: Hiszpański dziennik El Correo de Madrid

Posted: 13 czerwca 2018 o 09:56   /   by   /   comments (0)

Pojawienie się hiszpańskiego portalu El Correo de Madrid  zainteresowało prasę na całym świecie. Zarówno niezależne media węgierskie, a nawet prasę finansową. 

El Correo de Madrid odniosło sukces, a jak twierdzi redakcja – słowa krytyki, które spadły na portal świadczą o tym, że idą właściwą drogą. Jeden z naszych działaczy z Brygady Zagranicznej ONR, mieszkający w Hiszpanii, nawiązał kontakt z portalem, a nawet udało mu się opublikować kilka tekstów na łamach El Correo de Madrid.

Portal jest odrzucany przez Ara.cat, czyli platformę na rzecz katalońskiego secesjonizmu od czasu jej powstania. Z jednej strony właściciel Ara – rodzina Carulla, która kontroluje grupę Agrolimen (Gallina Blanca, Pans & Company, Bocatta), znana jest ze swojego poparcia dla separatyzmu, a z drugiej strony ich źródła finansowania są niejasne i powiązane z lewicową ideologią. Ara znalazła się na liście najbardziej wspieranych mediów w Katalonii.

 

Redaktor  El Correo de Madrid skomentował negatywny artykuł Ary na Twitterze (tłumaczenie):

„Dziękuję bardzo za wasza krytykę , pozwoliła ona nam potwierdzić ze nasz dziennik cyfrowy @CorreoDeMadrid, idzie po właściwej linii obrony jedności Hiszpanii, którą tak atakujecie. Serdecznie pozdrawiam.”

 

ŚWIAT FINANSOWY

Gazeta kierowana przez ekonomistę Jose Luisa Barcelo także poświęciła artykuł naszej gazecie cyfrowej z większą sympatią niż te z ara.cat.

Jako Kierunki.info.pl również życzymy hiszpańskiemu portalowi wielu czytelników, ciekawych tematów, ale przede wszystkim cierpliwości i odwagi. W dzisiejszych czasach walka o prawdę i rzetelność dziennikarską jest bardzo trudna. Przesyłamy pozdrowienia z Polski. 

Poniżej prezentujmy link do artykułu: 

https://www.ara.cat/media/caverna-samplia-nova-galeria-franquista_0_2024197731.html

W prasie węgierskiej natomiast odczuć można poparcie dla nowego hiszpańskiego portalu: 

Czytaj także

Comments (0)

write a comment

Comment
Name E-mail Website