Mam niezmierną przyjemność zaprosić, w imieniu swoim, jak i Stowarzyszenia Narodowa Emigracja do szeroko pojętego aktywizmu m.in. w formie solidaryzmu społecznego na rzecz Ojczyzny poza jej granicami.

Za swój cel uznajemy między innymi pamięć o bohaterach, tradycję, kulturę Polski, jak i wszelkie płaszczyzny z powyższym związane, a których tematykę należy poruszać, szczególnie na obczyźnie.

Każdy z nas znalazł się na emigracji z jakichś powodów, ale pragnienie pielęgnowania patriotyzmu dotyczy nas wszystkich. 


🔈 Naszym celem jest organizacja inicjatyw w regionach zamieszkałych przez rodaków, niezależnie od miejsca, w jakim się znajdują, krzewienie tym samym w ludziach wartości cywilizacji łacińskiej, tak ważną pamięć o historii naszego kraju i losów emigracji. Tworzymy bazę polskich miejsc pamięci na całym świecie, co ułatwi chętnym upamiętnienie np. istotnych rocznic w miejscu, w którym stacjonują bądź po prostu złożenia symbolicznego Hołdu.

🔈 Organizujemy akcje charytatywne będące wsparciem ubogich na obczyźnie, organizujemy pomoc dla bezdomnych.

🔈 Kooperujemy z polskimi placówkami edukacyjnymi na Litwie. Poza granicami Polski znajduje się około 200 placówek edukacyjnych, które planujemy pobudzić do zdrowej rywalizacji międzynarodowej, by integrować młode pokolenie będące przyszłością Narodu.

Formą rywalizacji będą projekty edukacyjne o przeróżnej tematyce, jakie będziemy organizować. Pozwoli nam to poruszyć do kooperacji dzieci w różnym wieku. Uświadomi je, że jest wiele państw, w których są inne polskie dzieci i zachęci do aktywizmu, dzięki czemu będą miały swego rodzaju odskocznie od monotonności dnia codziennego. Odciągnie je również od ulepszeń XXI w. jakimi są tablety, komputery i świat wirtualny, który to niekontrolowany może być niezwykle niebezpieczny, o czym wszyscy z pewnością dobrze wiedzą.

🔈 Staramy się integrować Polaków inicjatywami prorodzinnymi, patriotycznymi itp. Zachęcamy również rodziców z dziećmi do wspólnych projektów szerzących świadomość zarówno dziecka, jak i rodzica – będzie to forma  ważnej integracji. Wiele osób nie ma możliwości, by spędzać z dziećmi tyle czasu ile potrzeba, gonimy za pieniądzem, by zaspokoić konsumpcjonizm, a dzieciństwo pociech mija bezpowrotnie, warto się nad tym zastanowić.

Warto zrekompensować sobie, choć w małym stopniu tęsknotę za Polską, a czas wolny w nadmiarze wykorzystać na realne działania. Jesteśmy otwarci również na Wasze propozycje inicjatyw, jakie można wprowadzić w życie.

Chętnych do kooperacji zapraszamy pod adres:

narodowa.emigracja@wp.pl

Prezes Stowarzyszenia
Narodowa – Emigracja

1 KOMENTARZ

  1. Świetna inicjatywa,byłem emigrantem 8lat,współpraca z NOP Division England dała dużo satysfakcji ale też umocniła duchowo.
    Powodzenia i wytrwałości.

Dodaj Komentarz

Wpisz komentarz!
podaj swoje imię