Początek listopada napawa nas wszystkich zadumą, wprowadza w stan refleksyjny i kieruje nasze myśli ku Świętym i naszym Bliskim. Jak co roku dziesiątki milionów Polaków nawiedzały groby i mogiły zarówno na wielkich nekropoliach, jak i na małych lokalnych cmentarzach.

Brygada Kujawsko-Pomorska, jak co roku, uczciła także pamięć lokalnych Bohaterów, niejednokrotnie poległych w walce o wolną Polskę. Ich życiorysy niech będą wzorem do naśladowania dla następnych pokoleń. Ginęli z bronią w ręku ku chwale Ojczyzny.

Dzięki naszym regularnym działaniom porządkowym mogiły te nabierają należnej im godności. Tym razem także zapaliliśmy znicze, uprzątnęliśmy teren wokół, odmówiliśmy modlitwę.
Cieszy coraz bardziej widoczne zaangażowanie mieszkańców, osób przyjezdnych, które znajdują też czas na oddanie honoru i chwilę modlitwy. Pamiętajmy o Nich nie tylko od święta. Oni o nas pamiętali.

1 KOMENTARZ

  1. Zadbane mogiły świadczą o tym i uczą że warto ponosić największe poświęcenie jakim jest życie jeśli chodzi o nasz kraj. Bo gdy przyjdzie czas próby trzeba jak to pisze Słowacki … “Lecz zaklinam – niech żywi nie tracą nadziei
    I przed narodem niosą oświaty kaganiec;
    A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei,
    Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec!…”

Dodaj Komentarz

Wpisz komentarz!
podaj swoje imię