Poniżej prezentujemy Wam kolejny film nagrany przez naszą Koleżankę Justynę Helcyk.

 

Tym razem temat jest gorący, związany z ostatnimi wydarzeniami i kłamstwami, jakie w kierunku Polaków kierują Żydzi, ale również inne narodowości. Czy możemy mówić już o antypolonizmie? Dlaczego krajowi, który był zniszczony, którego elity zostały wymordowane można zarzucać kolaborację z Niemcami? Obwiniać o ludobójstwo Żydów? Wreszcie, jak można patrzeć w oczy polskim rodzinom, które narażając własne życie ratowały żydowskich sąsiadów i wmawiać światu, że nie zrobiliśmy nic, aby im pomóc?

Prawda ma też inne oblicze, o czym idealnie świadczą przykłady, jakie Kol. Justyna przytacza w swoim filmie. To relacje świadków, publikacje historyków i konkretne wypowiedzi, które jasno pokazują, że wielu Żydów powinno oskarżyć się o kolaborację i o ironio – o sam antysemityzm.

Justyna Helcyk podaje konkretne nazwiska i sytuacje, co do których nie można mieć żadnych wątpliwości.

Nie zabraknie również wątku o naszym bohaterze Witoldzie Pileckim.

Zachęcamy Was nie tylko do obejrzenia filmu, ale również do udostępnień i przesyłania swoim znajomym. Ślijmy prawdę!

Warto również śledzić nową stronę: http://justynahelcyk.net/

2 KOMENTARZE

  1. Byli kolaboranci żydowscy. W większości przypadków motywem nie był ich antysemityzm, ale po prostu chęć przeżycia lub chęć uzyskania podłych korzyści kosztem innych ludzi. Justyna Helcyk podaje przykład tego, co miał w łódzki getcie harem z kobietami. Potem zginął w Auschwitz. W każdym razie to są bytowe motywy kolaboracji. Może to być podłość, że ktoś chce mieć harem z kobietami i w tym celu gotów jest posuwać się do pomocy w mordowaniu innych ludzi, a może to być chęć przeżycia swojego i np. swoich dzieci i w tym celu się posługuje do współpracy z okupantem przeciw innym. Nic nie usprawiedliwiam, tylko analizuję. Natomiast, czy był antysemityzm niektórych Żydów? Podobno jeden ze współpracowników Goeringa, zagorzały hitlerowiec, był Żydem. Donieśli to Goeringowi. A Goering oburzony: “Kto tu jest Żydem to ja decyduję!”. Więc wszystko w przyrodzie bywa i przypadki Żydów, którzy z wyboru byli hitlerowcami i z jakichś tam powodów przez hitlerowców nie byli odrzuceni, też.

    • Może jeszcze dodam na temat motywów kolaboracji w ogóle, nie tylko Żydów. Jest spór na ile pieniądz (ogólnie ekonomia) rządzi światem. Przypisywanie wyłączności temu czynnikowi uważam za przesadę. Jednak w przypadku motywów kolaboracji tak jest, może z jakimiś nielicznymi wyjątkami. Kolaboranci to z reguły nie są ludzie ideowi. Więc motyw bytu materialnego decyduje o kolaboracji. Dlaczego przed wojną komuniści byli nieliczni a w PRL były miliony członków PZPR. Nie twierdzę, że nie było w niej ideologicznych komunistów. Tacy też się zdarzali. Ale ogólnie wstępowali do partii dla korzyści materialnych.

Dodaj Komentarz

Wpisz komentarz!
podaj swoje imię