Newsletter subscribe

Społeczeństwo

Ks. Roman Kneblewski atakowany przez środowisko Gazety Wyborczej

Posted: 11 września 2016 o 18:48   /   by   /   comments (6)

Ksiądz dr prałat Roman Adam Kneblewski od długiego czasu aktywnie wspiera środowiska patriotyczne i narodowe. W swoich kazaniach i prelekcjach odkłamuje pojęcia i przekonuje, że nacjonalizm to piękna cnota, która powinna być cenna dla każdego katolika. Taka postawa nie mogła ujść uwadze antypolskich, lewackich mediów oraz promowanych przez nie, sponsorowanych z zagranicy, szkodliwych organizacji.

„Nagranie trafiło do Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych” – można przeczytać w bydgoskiej Gazecie Wyborczej o kazaniu ks. Romana Kneblewskiego w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Bydgoszczy. Kapłan mówił w nim o tym, że dziękuje Bogu, iż sytuacja z imigrantami na Węgrzech jest już opanowana. Chwalił braci Węgrów, którzyy zatrzymali ten napływ islamu szturmujący granice ich państwa.

Gazeta Wyborcza ogłosiła wraz z Ośrodkiem Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, że kazanie zostanie przetłumaczone oraz przekazane do Watykanu. Zorganizowano na ten cel internetową zbiórkę pieniędzy, która błyskawicznie zakończyła się skucesem. Ponadto lewicowi aktywiści mają w planach złożyć doniesienie do prokuratury, oczywiście, dotyczące “nawoływania do nienawiści”.

Na tę chwilę czekamy na rozwój sytuacji. Apelujemy o wsparcie modlitewne. Można być także pewnym, że środowiska narodowe i patriotyczne odwzajemnią sympatię, jaką kapłan je darzy, i udzielą mu stosownej pomocy.

Comments (6)

write a comment

Comment
Name E-mail Website

 • 12 września 2016 o 11:35 pl80

  Każdy żyd to potencjalny kapuś.

  Reply
 • 12 września 2016 o 11:36 Alex

  Ciekawe, czy Watykan im w to uwierzy 🙂

  Reply
 • 12 września 2016 o 11:38 WładysławWielki

  A może by tak Ośrodek Monitorowania Zachowań Antypolskich? Jest przecież gdzieś zapis w prawie o działaniu na szkodę państwa/narodu.

  Reply
 • 12 września 2016 o 20:03 we

  jakby co kosy na sztorc …żeby się poprawnym politycznie nie wydawało że Polska jst ich.

  Reply
 • 12 września 2016 o 21:18 Wolne Jeziorany

  Dzięki tej akcji GW bardzo wiele osób dowiedziało się o księdzu Kneblewskim i poszukało jego wypowiedzi w Internecie. Właściwie GW należałoby podziękować 🙂 – przecież cały czas promuje ONR, księdza Międlara, a teraz księdza Kneblewskiego. Propaganda GW jest tak toporna, że aż śmieszna. Oczywiście, nie jest miło temu, kogo szkalują i obrzucają łajnem pomówień. Ale – tak jak mówił ksiądz Jacek – trzeba być na to przygotowanym i nie dać się wyprowadzić z równowagi, tylko dalej robić swoje.

  Reply
 • 3 listopada 2018 o 13:16 Dymitr Ogonowski

  Ci tzw. europejscy “demokraci” są szczególnymi wrogami wolności słowa, do której się odwołują. “Wolność słowa” w ich rozumieniu polega na prawie do wyrażania tylko ich poglądów.

  Reply