Newsletter subscribe

Społeczeństwo

Londyn planuje drugie referendum ws. Brexitu

Posted: 18 stycznia 2019 o 15:43   /   by   /   comments (0)

Popularny na Wyspach dziennik “The Thelegraph” dotarł do wewnętrznej notatki rządu. Nieoficjalny dokument zawierał informacje przeznaczone dla posłów opozycji, zaproszonych przez panią premier na ponadpartyjne konsultacje dotyczące planowanych zmian w dokumencie, regulującym kwestie umowy z Unią Europejską w sprawie Brexitu. Z jego treści jednoznacznie wynika, że jednym ze sposobów na wyjście z impasu negocjacyjnego jest przeprowadzenie drugiego referendum.

Jak może stwierdzić, nawet nie wtajemniczony w arakana polityki obserwator, jest to nic innego jak negowanie demokratycznej decyzji, podjętej przez większość uprawnionych do uczestnictwa w referendum obywateli Wielkiej Brytanii. Pomimo tego, że ta forma podejmowania decyzji przez suwerena, jakim jest społeczeństwo, stanowi najdoskonalszą formę demokracji bezpośredniej.

Jak widać jednak brytyjska klasa polityczna, jak również eurokraci, traktują “wyznawane” przez siebie idee w sposób instrumentalny. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można przypuszczać, że za fasadą wszelkich negocjacji, trudności, nieporozumień, unijne elity oraz brytyjska klasa polityczna od początku, po cichu pisały scenariusz drugiego referendum.

Comments (0)

write a comment

Comment
Name E-mail Website