Brygada Wielkopolska, w której mam przyjemność działać jest najmłodszą strukturą Obozu Narodowo-Radykalnego w Polsce. Reaktywacja Brygady Wielkopolskiej miała miejsce 14 czerwca 2014 r. w Poznaniu. Początki nie dla wszystkich były łatwe, ponieważ byliśmy rozsiani po niemal całym województwie i pierwsze “akcje” niejednokrotnie musiały być podejmowane w pojedynkę. Jednak dzięki wytrwałości i sumienności sytuacja dziś jest nieporównywalnie lepsza. Po 10 miesiącach działalności stanowimy zharmonizowaną całość, co nie oznacza naszej unifikacji. Jesteśmy różnorodni, jak różne były drogi, które doprowadziły nas do ONR. Pozwala nam to prowadzić działalność na wielu płaszczyznach i chroni przed zachowawczością. Jesteśmy zmuszeni żeby z każdym dniem kroczyć na przód i wcielać w życie Narodowo-Radykalne ideały. Mamy być awangardą, ludźmi przekraczającym schematy, a nie żyjącymi poza współczesnością i zanurzonymi w historyzmie ekscentrykami. Nie możemy jednak zapominać o wielowiekowym dziedzictwie przodków, tradycji, historii, gdyż to właśnie nas ukształtowało i dzięki temu sami możemy dziś formować przyszłość.

Od spotkania założycielskiego liczba działaczy wielokrotnie wzrosła, możemy pochwalić się szeregiem udanych przedsięwzięć i nawiązaniem kontaktu z przedwojennym działaczem Obozu. Zawiązane przyjaźnie sprawiają, że zawsze możemy na siebie liczyć i po prostu dobrze się ze sobą czujemy, co wpływa pozytywnie na naszą działalność. 18 kwietnia br. odbyły się zorganizowane przez nas obchody 81. rocznicy powstania ONR. Powodzenie tego wydarzenia wymagało wielkiego zaangażowania działaczy, szczególnie z poznańskiej struktury i stanowi dla nas moment przełomowy. Od teraz zaczynamy nowy okres działalności. Wiemy co już potrafimy, ale jednocześnie uświadamiamy sobie ile jeszcze przed nami pracy. Nie zadowalamy się półśrodkami, tym bardziej nie spoczniemy na laurach po drobnym sukcesie. Wkrótce zaczynamy nowe projekty znaczenie wykraczające poza struktury organizacyjne. Najprawdopodobniej nie o wszystkich będziemy informować, ale pamiętajmy, że działalność narodowa jest jak góra lodowa – to co największe i najważniejsze nie jest widoczne dla zwykłych ludzi i o to właśnie rozbije się współczesny, zepsuty, demoliberalny świat.

Maria Pilarczyk

Brygada Wielkopolska ONR

1 KOMENTARZ

  1. Czołem,

    obchody rocznicowe odbieram osobiście jako zwieńczenie i ostateczny sprawdzian kończący Was okres inicjacyjny. Po tej akcji możecie myśleć o sobie jako o pełnowartościowej Brygadzie ONR. Życzę dalszego rozwoju i niewyczerpanego źródła energii do działania.

    Czołem Wielkiej Polsce!

Dodaj Komentarz

Wpisz komentarz!
podaj swoje imię