4 KOMENTARZE

 1. Autonomiczni Nacjonaliści, to czytałem, że jawnie się odcinają od ideologii Dmowskiego, wspierają ukraiński nacjonalizm. Oni oraz tzw. grupa “Szturm” nie są częściami polskiego ruchu narodowego (Nie mam na myśli tu tylko “Ruch Narodowy” w rozumieniu partii Winnickiego). To lepiej brać udział we Wrocławiu w Marszu. Jacek Międlar jest antybanderowski.

  • 1. Skąd niby wyczytałeś, że ANy jawnie odcinają się od ideologii Dmowskiego?
   2. Nawet jakby to była prawda to kto tak ustala, że polski nacjonalista “musi” akceptować ideologię Dmowskiego? Nawet przed wojną nie wszyscy polscy nacjonaliści utożsamiali się z ideologią Dmowskiego, wielu NR krytykowało go. Mam wrażenie, jakby mainstreamowi narodowcy popadali w jakiś stan, coś w stylu sekty dmowskiej, czyli jak PiSuar za warunek bycia “patriotą” uznają sekciarstwo smoleńskie, tak mainstreamowi narodowcy za warunek bycia narodowcem uznają bycie “ortodoksyjnym dmowskistą”.
   3. Dla mnie warunkiem bycia polskim nacjonalistą nie jest lubienie Dmowskiego, czy jego nielubienie, tylko uznawanie następujących priorytetów: biologiczne przetrwanie Narodu Polskiego o zachowanym typowym dla niego charakterze etnicznym; wynikające z tego: spójność etniczna Polaków, czyli dominacja demograficzna etnicznych Polaków, czyli Polaków z krwi, polityka demograficzna zapewniająca Polakom przetrwanie, system ekonomiczny zapewniający Polakom egzystencję w społeczeństwie; suwerenność we wszelkim znaczeniu tego słowa; ambicje wszechstronnej potęgi państwa, aby zapewnić narodowi przyszłość; dbanie o rozwój kultury, by kultura służyła rozwojowi cywilizacyjnemu narodu, co oznacza odrzucenie wspakultury prowadzącej do dekadencji, degeneracji i w końcu do dysgeniki.
   Wszystkie te cechy spełniają Autonomiczni Nacjonaliści oraz grupa “Szturm”, dlatego są oni częścią polskiego ruchu narodowego, ergo są polskimi nacjonalistami.
   4. Wspieranie ukraińskiego nacjonalizmu nie jest niczym złym, bo ukraińscy nacjonaliści są sojusznikami polskich nacjonalistów, podkreślają wspólnotę etniczną i rasową Ukraińców z innymi europejskimi narodami.
   5. “Jacek Międlar jest antybanderowski”
   I tu jest właśnie problem z szurią “antybanderowską”, dla której tkwienie w sporach historycznych jest ważniejsze od meritum, jakim są wspólne priorytety dotyczące nacjonalistycznej przyszłości Europy oraz zniszczenie liberalnej i postsowieckiej zarazy. Jest to powtarzanie tego samego błędu, jaki dokonały rządy państw europejskich i europejscy nacjonaliści w chwili wybuchu II wojny światowej. Zamiast wspólnie zniszczyć żydobolszewizm, a potem zachodnich plutokratów na żydowskiej smyczy to państwa europejskie i europejscy nacjonaliści skoczyli sobie do gardeł i zaprzepaścili szansę budowania nowej, nacjonalistycznej Europy. Szuria na punkcie tropienia “banderowców” prowadzi do poparcia dla byle-jakich osobników pokroju Międlara, który zapowiadał się na dobrego kapłana, a skończył jako świecki modernista i “nacjonalista” bujający się z jawnie syjonistycznymi grupami typu Britain First.

  • Jacek Międlar, czyli taki polski Tommy Robinson…
   To ja podziękuję, mam go (Międlara) w dupie. Szkoda, że NOPowcy zrezygnowali z Marszu Patriotów, pałeczkę przejął po nich “narodowy” celebryta dorabiający się na “patriotycznej” (a raczej patridiotycznej) retoryce.
   Międlar to pseudonacjonalista próbujący zwrócić na siebie uwagę i ugrać na tym zysk.

 2. Moskwa uważa, że powinna górować nad innymi państwami słowiańskimi. Uważa, że ma mistyczne prawo do tego . Dlatego żaden naród słowiański nie będzie bezpieczny dopóty Moskwa nie obróci sie w ruinę.

Dodaj Komentarz

Wpisz komentarz!
podaj swoje imię