Autorem pozycji „Potęga Podświadomości” jest Joseph Murphy. Irlandczyk zawodowo zajmował się pisarstwem, był także filozofem i nauczycielem. Edukację podejmował w Irlandii i w Anglii. Pochodził z rodziny bardzo zakorzenionej w religii katolickiej. Na samym początku studiował nawet w seminarium zakonników jezuitów, jednak w późniejszym czasie emigrował do Stanów Zjednoczonych.

Studiował farmację, a w czasie II Wojny Światowej służył jako farmaceuta w armii USA. Był człowiekiem wszechstronnym, studiował na wielu uczelniach na świecie i zdobył doktorat z psychologii. Mieszkał przez wiele lat w Indiach i był badaczem uniwersyteckim. Joseph Murphy był człowiekiem wyjątkowym, z niezwykłą charyzmą. Udało mu się stworzyć 30 bestselerów. Opisywał w nich swoje przemyślenia dotyczące rozwoju osobistego, wiary czy filozofii.

Jednym z największych dzieł Murphego jest „Potęga Podświadomości”. Nie jest to najnowsza pozycja wśród tego typu literatury. Wydana została w 1962 r. Stała się ona jednak arcydziełem pisarskim, przeczytana przez wiele milionów ludzi na całym świecie. Uwielbiana do dziś i wciąż aktualna. „Potęga Podświadomości” to niewątpliwie i niezaprzeczalnie jeden z najlepszych i najbardziej skutecznych poradników, nie tylko z dziedziny psychologii. Znany jest w każdym zakątku naszego globu i niewątpliwie niejeden człowiek może powiedzieć, że ta lektura stała się dla niego iskierką do zmiany swojego życia. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo podświadomość jest ważna w naszym życiu i że jest także częścią ludzkiej psychiki, która ma wielki wpływ na to, co dzieje się w trakcie naszej, ziemskiej egzystencji.

Często nie jesteśmy świadomi, że to właśnie my sami możemy nadawać ton naszemu wewnętrznemu głosowi. Potęga podświadomości w drodze naszego rozwoju życiowego staje się wręcz niezbędna. Dużo osób jednak nie wie, jak można z nią pracować i jakie mogą być efekty tej działalności. Doktor Murphy opisuje w książce techniki pracy ze swoją psychiką, które w psychologii wywołały ogromną rewolucję. Każda jednostka ludzka może mieć różne podejście do książki, jednak gdy przeczyta ją, zrozumie, że podświadomość jest naprawdę bardzo ważna. Treści opisane w poradniku nie są pustymi sloganami, hasłami bez pokrycia w realnym życiu. „Potęga Podświadomości” to lektura dla każdego człowieka, niezależnie od wieku, płci, wykształcenia, wykonywanego zawodu, statusu społecznego itd.

Napisana jest w bardzo przystępnym języku, zrozumiałym dla wszystkich. Znajdują się w niej wskazówki życiowe dla każdej osoby, wiele przykładów z życia, z którymi czytelnik może się identyfikować. Jest to jednak książka, która wymaga uwagi i skupienia. Przeczytanie jej tylko dla samego przeczytania, na szybko, bez większej refleksji – nie ma sensu. Warto jednak znaleźć dobre, wygodne miejsce, czas, aby poświęcić się jej lekturze. Często nie jesteśmy świadomi, że bardzo wiele rzeczy dzieje się w naszej własnej głowie i nie mają one obiektywnego przełożenia na realne życie. Poradnik ma w sobie bardzo wiele magii, można czytać go wyrywkowo lub w całości po kolei, strona po stronie, lub wielokrotnie. Nigdy się nie znudzi i za każdym razem można odnaleźć w nim coś nowego i fascynującego. Już po jego przeczytania można poczuć się dużo lepiej i odnaleźć w sobie bardzo wiele motywacji do działania i zmiany swojego życia. Książka zmusza do zastanowienia się nad swoją dotychczasową egzystencją. Nawet jeśli przeżyliśmy wcześniej dużo złego, dopóki żyjemy, możemy zmienić swoje życie, chociaż wiadomo, że nie jest to dziecinnie proste i związane jest z dużym nakładem pracy własnej. Aby mogło się coś zmienić, musimy odganiać od siebie negatywne myśli, mamy skupiać się na tym, co dobre i wartościowe.

Czytając „Potęgę Podświadomości”, wielu z czytelników stwierdziło, że to książka obowiązkowa w ich domowej biblioteczce. Jeżeli nawet nie jesteśmy w stanie bardzo mocno zmienić swojego losu, odwrócić złej karty, lektura daje wiarę, że może być lepiej i motywuje do pracy. Sprawiła, że sporo osób, odzyskało wiarę w swoją osobą, poprawiło samoocenę i zrozumiało, że najlepiej pomóc sobie, możemy my sami. My znamy siebie najlepiej, swoje pragnienia, marzenia, wady, zalety, możliwości oraz ograniczenia. Musimy wydobywać z siebie to, co najlepsze, a pracować nad dziedzinami życia, które musimy poprawić. Wszystko jednak jest do zrobienia, jeśli w to sami uwierzymy. Poradnik sprawia, że człowiek zaczyna myśleć w sposób pozytywny i optymistycznie patrzeć w przyszłość. Zaczyna dostrzegać nowe kolory swojego życia. Ta niezwykła książka, może być impulsem do wielkiej, życiowej zmiany i wydobycia z nas niezwykłego potencjału. “Bywają 30-letni starcy, a także 80-letni młodzieńcy.” – Joseph Murphy, “Potęga podświadomości”. Pamiętajmy więc, że „Strach przed pójściem naprzód sprawia, że stoimy w miejscu”.

Miłej i owocnej lektury dla Was wszystkich!

Dodaj Komentarz

Wpisz komentarz!
podaj swoje imię