Szlachetne zdrowie,
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz,
Aż się zepsujesz.

 

Współcześni ludzie, a na pewno ich spora część, nie uświadamia sobie, jak bardzo styl życia, jaki prowadzimy, ma wpływ na stan naszego zdrowia zarówno psychicznego, jak i fizycznego.

 

Warto powiedzieć sobie na początku, czym jest zdrowie. Nie jest to tylko brak choroby. Jest to stan ciała i umysłu charakteryzujący się wigorem. Wszystkie nasze części ciała muszą funkcjonować prawidłowo, aby można było mówić, że jest się człowiekiem zdrowym.

 

Stylem życia określić możemy codzienne zachowania, jednostek oraz grup zależne od ich położenia społecznego. Pojęcie to obejmuje, nie tylko ludzkie zachowania, ale także mechanizmy, motywacje, cele, które nimi kierują. Sposób życia jest jednym z najbardziej istotnych czynników wpływających na nasz stan samopoczucia. Jednym z elementów dobrej werwy to zagadnienia związane z odżywaniem.

 

Innym ważnym elementem ludzkiej egzystencji wpływającym na dobry wigor jest aktywność fizyczna. Nie chodzi tu wcale o ciężkie ćwiczenia. Nie każdy człowiek posiada predyspozycje do ich wykonywania lub nie ma czasu chodzenie na siłownie. Większość z nas jednak może wybrać się jednak na spacer choćby na kilkanaście minut. Jest to już jakaś aktywność fizyczna. Ruch fizyczny jednak obniża ryzyko wystąpienia różnego rodzaju chorób. Ruch wpływa korzystnie nawet na hard psychiczny, pomaga w leczeniu depresji.

 

Aby można było cieszyć się dobrą formą, spełnić trzeba wiele warunków. Zmiana nawyków ludzkich jest bardzo ciężka, ale warto, ponieważ zdrowie to jedna z największych wartości w życiu. Przekonujemy się o tym w momencie, gdy coś w naszym życiu poważnie zaczyna szwankować. Często okazuje się niestety, że na dalszą walkę jest już za późno. Pocieszający jest fakt, że hardość zaczyna być coraz bardziej modna.

 

Warto prowadzić świadomą działalność, dokonywać przemyślanych zakupów żywienia, planować swój dzień tak, aby znalazł się w nim czas na poruszanie się. Ważne staje się także środowisko, które nas otacza. Tak jest bardzo ważne. Nikt nie chce przecież żyć na wysypisku śmieci. Ludzie wyrzucają śmieci do kosza, segregują, protestują, gdy w ich okolicy tworzą się nielegalne wysypiska śmieci.

 

Dla samopoczucia psychicznego ważne jest uczestnictwo w szeroko pojętej kulturze. Tej wyższej, niemasowej przeznaczonej dla ludzi, którzy nie myślą samodzielnie i żeby jeszcze bardziej ogłupiać ludzi. Kultura to pojęcie szerokie. Można uczestniczyć w różnych wydarzeniach w teatrach, domach kultury, kościoła niezależnie od wieku. Człowiek, który spędza całe dnie przed telewizorem i w pracy zaczyna poddawać się manipulacji innych osób, przestaje myśleć samodzielnie. Ważne jest także czytanie książek. I nie chodzi tu wcale o czytanie przez młodzież nudnych lektur szkolnych, chociaż one stanowią nasze dziedzictwo kulturowe. Literatura jest bardzo szeroko, istnieje wiele gatunków książek. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie.

 

Nacjonalista powinien być osobą prowadzącą zdrowy styl życia na wielu płaszczyznach i dający przykład innym osobom. Wielu ludzi nie posiada świadomości, że można żyć w inny sposób. Lepszy, bardziej wartościowy i to na dodatek ku chwale ojczyzny.

Dodaj Komentarz

Wpisz komentarz!
podaj swoje imię