Na tegorocznej 9 patriotycznej pielgrzymce kibiców na Jasną Górę nie mogło zabraknąć ONR Częstochowa !

Z inicjatywy ONR Brygady Mazowieckiej oddział Pruszków zorganizował w alei Sienkiewicza, przed błoniami jasnogórskimi, stanowisko patriotyczne Obozu Narodowo-Radykalnego, na którym można było zakupić gadżety patriotyczne promujące Żołnierzy Wyklętych, NSZ, ONR, cegiełki na Marsz Niepodległości, jak również literaturę narodowo-patriotyczną. Oddział częstochowski udzielił pełnego wsparcia i pomocy kolegom z regionu mazowieckiego.

Wydarzenie to stało się również doskonałą okazją do promocji działalności Obozu Narodowo-Radykalnego poprzez wręczanie pielgrzymom (nie tylko ze środowisk kibicowskich), odwiedzającym sanktuarium jasnogórskie, ulotek propagujących zarówno ONR, jak i ważne kwestie społeczne: patriotyzm konsumencki, anty–lgbt, związane z dokumentalnym filmem „Zapora”.

W trakcie 7-godzinnej akcji nie zabrakło sposobności do wspólnej rozmowy zarówno między członkami oddziałów, jak i z pielgrzymami i innymi zainteresowanymi naszą działalnością, a nawet z kolędnikami – Trzej Królowie, Józef i Maryja z Dzieciątkiem, prowadzonymi przez siostrę zakonną, z którymi wspólnie zaśpiewaliśmy trzy polskie kolędy i wymieniliśmy serdecznie życzenia noworoczne.

Pomimo siarczystego mrozu akcja okazała się skuteczna i owocna, a jej zwieńczenie w postaci pokazu transparentów kibiców na wałach jasnogórskich, poświęconych m.in. zgodnie z ideą przewodnią pielgrzymki – żołnierzom Narodowych Sił Zbrojnych (w tym ze słowami modlitwy żołnierzy NSZ „Panie Boże Wszechmogący – daj nam siły i moc wytrwania w walce o Wielką POLSKĘ, której poświęcamy nasze życie”) oraz widowiska rac, najmocniej rozgrzały nasze polskie, narodowe serca.

CWP!

Dodaj Komentarz

Wpisz komentarz!
podaj swoje imię