W całej Polsce w miniony weekend działacze Obozu Narodowo-Radykalnego przy wsparciu innych organizacji narodowych organizowali manifestacje przeciwko CETA. Protestowaliśmy w Katowicach, Warszawie, Kielcach, Gdańsku, Bydgoszczy, Wrocławiu, Lublinie, Kaliszu, Rzeszowie i Olsztynie.

Czym jest CETA? W tłumaczeniu jest to umowa o wolnym handlu pomiędzy Unią Europejską a Kanadą.

Zniesienie ceł importowych między Kanadą a UE może niekorzystnie odbić się na lokalnych sprzedawcach z Polski. Wiadome jest, że z ekonomicznego punktu widzenia wielkim koncernom jest łatwiej obniżyć koszty produkcji, dzięki dostarczaniu na rynek produktów na masową skalę. Po wprowadzeniu umowy CETA cła na nasze polskie jabłka, z których Polska może być dumna, zostaną po prostu zniesione.

Nie można zapominać oczywiście, że Kanada jest drugim co do wielkości krajem na świecie, który słynie z genetycznie modyfikowanej żywności. Co za tym idzie polski rynek w każdej chwili, będzie mogła zalać fala roślin i żywności GMO, dodatkowo należy zaznaczyć, że w Kanadzie nie ma obowiązku oznaczać produktów modyfikowanych. Niestety nie tylko na florze umowa traci. Do naszych sklepów będzie równie dobrze trafiać, żywność od zwierząt karmionych hormonami wzrostu czy antybiotykami. Aż prosi się tu wcisnąć powiedzenie „Jesteś tym, co jesz”.

We wrześniu tego roku, zostały opublikowane badania, według których poprzez umowę CETA do 2023 roku pracę może stracić około 20000 pracowników.

Powiedz NIE!

1 KOMENTARZ

Dodaj Komentarz

Wpisz komentarz!
podaj swoje imię