Newsletter subscribe

Społeczeństwo

Ostry komentarz ojca Rydzyka dot. decyzji Gronkiewicz-Waltz

Posted: 8 listopada 2018 o 07:54   /   by   /   comments (1)

Nie milkną i zapewne długo będą się odbijać donośnym echem komentarze, opinie, analizy, dotyczące decyzji prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazie organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada 2018 roku.

Do tej kwestii również w ostrych słowach odniósł się ojciec Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja i rektor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Redemptorysta, znany z wyrażania szczerych, bezpośrednich sądów stwierdził, że zakaz organizacji Marszu Niepodległości jest ciosem w plecy, jest brzydkie, że w ten sposób “postępowali zaborcy”. Duchowny stwierdził, że na usta cisną mu się jeszcze ostrzejsze słowa.

Ojciec Rydzyk powiedział również, że jeśli nawet ktoś się nie zgadza z narodowcami, to powinien się z nimi spierać na argumenty. Natomiast wydawanie zakazu, który narusza podstawowe prawo obywatela, jakim jest wolność zgromadzeń, stanowi dokładne stosowanie metod z czasów PRL. Dyrektor Radia Maryja dodał, iż: ” Widać, że są przeróżne prowokacje. Cały czas chcą nas zniszczyć. W tej chwili kojarzy mi się czas komunizmu. Jak coś się budziło w Polsce, to zaraz było to niszczone. Ile było takich oddolnych rewolucji w czasie komunizmu? Zawsze to niszczyli. Teraz nie należy wykluczać działań z zewnątrz z różnych stron globu, ale i wewnątrz.”

 

 

Comments (1)

write a comment

Comment
Name E-mail Website

  • 8 listopada 2018 o 14:44 Dymitr Ogonowski

    Ale problemu, by nie było gdyby nie duda. We Wrocławiu sąd uchylił decyzję Dutkiewicza o zakazie Marszu Polski Niepodległej. W Warszawie też nie byłoby podstaw prawnych, by zakazać. Tyle, że duda sprytnie zajął trasę, by wykolegować narodowy Marsz Niepodległości.

    Reply