Minęło już sporo czasu odkąd w mediach pojawiła się informacja o zmianie Kierownictwa w naszej organizacji. Do tej pory do wiadomości opinii publicznej nie podawaliśmy, kto obecnie zasiada w Zarządzie Głównym ONR.

Możemy to uczynić dopiero teraz, czyli kilka miesięcy po ogłoszonym ustąpieniu wcześniejszego Kierownictwa. Powodem tej sytuacji była próba przejęcia, rozwiązania i zniszczenia naszej organizacji przez ludzi, którzy obecnie podszywają się pod działalność Obozu Narodowo-Radykalnego nazywając siebie – ONR ABC. W sprawę tę zamieszani są również byli członkowie Zarządu ONR z Mazowsza.

Na szczęście dzięki pomocy prawnej oraz pracy poświęconej na odzyskanie stowarzyszenia – Obóz Narodowo-Radykalny, udało nam się uregulować wszelkie formalności i powołać oficjalny Zarząd w składzie:

Kierownik Główny – Adrian Kaczmarkiewicz

Sekretarz Główny – Adrianna Gąsiorek

Skarbnik Główny – Barbara Noculak

Członek Zarządu – Adam Seweryn

Członek Zarządu – Michał Szczubiał

Dodatkowo wybrane zostały osoby, które weszły w skład organu doradczego przy Zarządzie Głównym, z regionów Wielkopolski i Lubelszczyzny.

Jednocześnie chcemy podkreślić, że osobny byt, jakim jest organizacja ONR ABC, został utworzony przez osoby usunięte z naszej organizacji, które podszywają się pod działalność dawnej Brygady Mazowieckiej. Istnienie “ABC” opiera się na frustracji z powodu wyrzucenia z macierzystej organizacji, a jedyny zakres aktywności tych działaczy koncentruje się na kontrowaniu właściwego Obozu Narodowo-Radykalnego, któremu zobowiązani byli przysięgą.

Uważamy, że taka działalność jest szkodliwa dla całego środowiska narodowego i apelujemy o zaprzestanie współpracy z tworem “ABC”.

W obecnej sytuacji wszelkie ataki ze strony zmanipulowanych i wyrzuconych byłych działaczy ONR-u będziemy nagłaśniać, aby ukazać hipokryzję i kłamstwa tzw. “ABC”. Istnienie owej grupy ma na celu wykorzystywanie przedwojennego szyldu do gierek politycznych i chęci skłócenia środowiska narodowego.

Informujemy, że Obóz Narodowo-Radykalny to organizacja, która działa od wielu lat, a pozostałe stowarzyszenia nie są związane z naszą działalnością.

Zarząd Obozu Narodowo-Radykalnego

1 KOMENTARZ

Dodaj Komentarz

Wpisz komentarz!
podaj swoje imię