Newsletter subscribe

Aktywizm

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU GŁÓWNEGO z 07.08.2018 r.

Posted: 7 sierpnia 2018 o 21:08   /   by   /   comments (1)

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU GŁÓWNEGO ONR z 07.08.2018 r.

1 sierpnia obchodziliśmy 74. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. W związku z tym już po raz siódmy z kolei, działacze warszawskich struktur Obozu Narodowo-Radykalnego zorganizowali Marsz Powstania Warszawskiego. Najważniejszym celem dla nas, członków ONR, było upamiętnienie bohaterskiej walki polskiej armii podziemnej, bohaterstwa żołnierzy i męczeństwa zwykłych mieszkańców Warszawy. Szczególnie ważnym dla nas jest także upamiętnienie prawie pięciu tysięcy narodowców, którzy wzięli udział w powstaniu w szeregach scalonych z Armią Krajową Narodowej Organizacji Wojskowej oraz Narodowych Siłach Zbrojnych, a także w niescalonych z AK, podlegających oenerowskiej tzw. Organizacji Polskiej Narodowych Siłach Zbrojnych.

Marsz rozpoczął się chwilę po tzw. godzinie „W” na Rondzie Romana Dmowskiego. Celem marszu było dojście na Plac Zamkowy. Niestety, w połowie trasy marsz został formalnie rozwiązany na polecenie przedstawiciela władz miasta Warszawy, z czym organizatorzy marszu nie mogli się zgodzić. Po kilkudziesięciu minutach marsz ruszył dalej chodnikiem. Decyzję władz miasta uznajemy za skandaliczną, a także niezgodną z prawem.

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami kierownictwa ONR oraz organizatorów marszu, Zarząd Główny ONR odwoła się od decyzji miasta, a także złoży zawiadomienie do prokuratury ws. możliwości popełnienia przestępstwa. Będziemy również walczyć o dobre imię prawie pięciu tysięcy narodowców biorących udział w powstaniu, dobre imię Obozu Narodowo-Radykalnego i całego środowiska narodowego z ludźmi, którzy ze względów politycznych chcą zrównać ONR z niemieckim, nazistowskim agresorem.

Zarząd Główny Obozu Narodowo-Radykalnego

Czytaj także

Comments (1)

write a comment

Comment
Name E-mail Website

  • 13 sierpnia 2018 o 20:56 Consigliere

    Wroclaw 2008, Katowice 2018, Warszawa 2018 – PoPis w praktyce, efekt koncowy jak zawsze, walka trwa

    Reply