Newsletter subscribe

Społeczeństwo

Paweł Adamowicz zasztyletowany podczas koncertu WOŚP!

Posted: 15 stycznia 2019 o 09:45   /   by   /   comments (2)

13 stycznia 2019 roku podczas koncertu zorganizowanego w Gdańsku w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został zasztyletowany prezydent tego miasta Paweł Adamowicz. Polityk został ugodzony trzykrotnie nożem przez napastnika, który nie niepokojony przez nikogo dostał się na scenę z przyczepioną plakietką „Media”.

Adamowicz został od razu przewieziony do szpitala uniwersyteckiego. Po przeprowadzonej operacji jego stan cały czas określany był jako ciężki. Ostatecznie kilkanaście godzin później prezydent miasta Gdańska zmarł.

Paweł Adamowicz był politykiem, który zapisał się w świadomości społecznej jako jeden z prezydentów największych polskich miast, deklarujących przyjęcie imigrantów ekonomicznych z terenu Bliskiego Wschodu. Był również aktywny na niwie zwalczania „faszyzmu”, wsławił się jako osoba występująca z inicjatywą delegalizacji ONR, nie uchylał się również od fizycznej konfrontacji z narodowcami. Całkiem niedawno niezawisły sąd orzekł, że Paweł Adamowicz dopuścił się znieważenia i naruszył nietykalność cielesną członka Młodzieży Wszechpolskiej. Jak to jednak bywa w przestrzeni „demokratycznego państwa prawa” sprawa została umorzona ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu.

Prezydent Gdańska miał również problem z doliczeniem się ilości mieszkań, których jest właścicielem oraz precyzyjnym podaniem stanu swoich oszczędności, do czego zobowiązany jest każdy samorządowiec. Włodarz trójmiejskiej metropolii pojawił się również  w mediach w kontekście afery Amber Gold. Jego tłumaczenia nie przekonały raczej opinii publicznej o tym, że prezydent miasta ciągnący samolot przewoźnika należącego do spółki, która okazała się największą piramidą w historii III RP nie miał pojęcia o tym czym zajmuje się firma prowadzona przez Marcina P.

Po zdarzeniu „totalna opozycja” zaczęła snuć spiskowe teorii, jakoby morderstwo miało tło polityczne, a kilku tuzów profetycznie orzekło nawet, że do PiS jest odpowiedzialny moralnie za dokonanie „zbrodni”. Niedługo potem okazało się, iż sprawca 27-letni Stefan W. był sprawcą kilku napadów na bank, dopuścił się napaści na policjanta, miał również związek z przestępczością narkotykową. Analizowano jego wypowiedzi tuż po zasztyletowaniu Adamowicza, w których podkreślał, że w ten sposób zemścił się za tortury i niesprawiedliwe osadzenie w zakładzie karnym, za co odpowiedzialna była Platforma Obywatelska.

Doniesienia medialne pozwoliły na nakreślenie postaci Stefana W., który okazała się osobą chorobą na schizofrenię paranoidalną. Środki masowego przekazu poinformowały również, że sprawca kilka miesięcy wcześniej zaprzestał przyjmowania leków, co mogło doprowadzić do pogorszenia jego stanu zdrowia. Bez wątpienia jednak przez wiele miesięcy będziemy jeszcze świadkami knucia spiskowych teorii. Tymczasowej w POPiSowej przestrzeni politycznej będzie to temat, którym politycy będą starali się przykryć temat masowej imigracji, serwilistycznej polityki wobec Waszyngtonu i Tel Awiwu, a także akceptowania plucia Polakom w twarz przez banderowską Ukrainę.

Odrębnym zagadnieniem jest fakt, że firma ochroniarska „Tajfun”, zatrudniona przez organizatora imprezy masowej do zapewnienia bezpieczeństwa, robiła to w sposób nieprofesjonalny. Zaangażowano dużą liczbę studentów, którzy nie mieli, ani odpowiedniego przygotowania, ani doświadczenia w odniesieniu do realizacji podstawowych procedur. Osoby będące na widowni były przeszukiwane pod kątem zakazu wnoszenia alkoholu i niebezpiecznych narzędzi przed dostaniem się na teren wydarzenia. Tymczasem osobnik zaopatrzony jedynie w plakietkę „Media”, posiadający nóż, bez przeszkód dostał się na scenę.

Być może w końcu zaistniała tragedia stanie się podstawą wszczęcia działań kontrolnych w całym sektorze ochroniarskim. Jest stwierdza wielu specjalistów zatrudniani są tam przede wszystkim emeryci, renciści oraz studenci, bez odpowiedniego przygotowania. Tego rodzaju firmy zakładane od 1989 roku przez byłych milicjantów i esbeków nie spełniają, jak się okazuje stawianych przed nimi zadań, a zatrudnieni w nich „ochroniarze” w przeważającej części to osoby nieodpowiednie, które jedynie w ten sposób mogą sobie dorobić, a wynagradzani są za stawki, które niejednokrotnie nie sięgają nawet wysokości najniższego wynagrodzenia.

w.s.

Comments (2)

write a comment

Comment
Name E-mail Website

  • 16 stycznia 2019 o 08:19 Dymitr Ogonowski

    Ale Towarzystwo Psychiatryczne (lekarskie) wydało oświadczenie, że to nie choroba psychiczna to spowodowała i że zabić mogą jednakowo osoby z zaburzeniami, jak i bez. A to jest ciekawe. Czyli jednak potwierdzają, że idea zabójstwa u zabójców rodzi się w duszy a nie w mózgu. Kiedyś w USA jednego neurologa naukowca odsunięto, jak uznał, że sama świadomość jest poza mózgiem. Ja się na neurologii i psychiatrii nie znam, ale zgodnie z religią idea (słowo pomysł, z jednej strony tu pasuje, ale z drugiej strony może – nie) zabójstwa powstaje w duszy. Mózg to transmituje i organizm zabójcy też przy tym pracuje, ale to inna sprawa. Jest też prawdą, że to było zabójstwo z frustracji. Czyli miał dolegliwość odczuwalną w mózgu. To go złościło. Ale samą decyzję, co do zabójstwa podjęła dusza i potem znów to było transmitowane do mózgu.

    Reply
  • 19 stycznia 2019 o 06:56 Piotr

    Pan Bóg nie rychliwy , ale zawsze sprawiedliwy ! . Ilu Ludzi targnęło się na swe życie , bo dorobek pokoleń rodziny ukradli bydlaki z Amber Gold .Przeciąganie liny samolotu OLT Express ,przewijające się nazwisko wśród zeznań świadków z togo co w mediach było .Możliwe ,że jacyś prawi ludzie wezwali go na sąd , widząc co się dzieje z tkzw. wymiarem sprawiedliwości w ich Ojczyznie .Krzywda Ludzka zawsze wyjdzie bokiem.Mojemu znajomemu nowy w wiosce Ksiądz roblił problem ze chrzcinami ,bo za mało w kościele bywa tyrając u Niemca i go nie znał .człowieka który boga miał gdzieś .Chciał osłabiać wiarę ,po przez ściągnięcie innowierców z Afryki chowają jak Biskupa.Czekałem tropem Jaruzelskiego , na słowa < ODSZEDŁ NASZ BRAT PAWEŁ ?

    Reply