Newsletter subscribe

Społeczeństwo

PILNE! HGW zakazała Marszu Niepodległości!

Posted: 7 listopada 2018 o 17:22   /   by   /   comments (1)

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz korzystając ze swoich uprawnień wydała zakaz organizacji Marszu Niepodległości, który jest zarejestrowany już jako impreza cykliczna. Jednym z powodów podanym przez HGW jest rezolucja Parlamentu Europejskiego, która nawołuje państwa członkowskie do walki z przejawami mowy nienawiści i wzrostem ruchów neofaszystowskich.

Prezydent stolicy powoływała się również na fakt, że główny organizator Marszu, Robert Bąkiewicz jest szefem pruszkowskich struktur Obozu Narodowo-Radykalnego, zaś ona i inne osoby nie mogą się od dłuższego czasu “doprosić” delegalizacji ONR-u. Gronkiewicz-Waltz przyznała sobie również prawo do decydowania o formie świętowania przez kilkadziesiąt tysięcy Polaków 11 listopada, ponieważ uznała, że “nie tak powinno wyglądać stulecie niepodległości”.

Redakcja “Kierunków” nie zamierza komentować, ani w żaden odnosić się do przytoczonego bełkotu. Natomiast sytuacja ta obrazuje rzeczywistość “demokratycznego państwa prawnego”, w którym o żywotnych dla stolicy państwa i setek tysięcy Polaków decyduję skompromitowani politycy.

Zaskoczona tym faktem jest Komenda Stołeczna Policji, której przedstawiciel stwierdził, że warszawski ratusz nie konsultował tej decyzji, zaś sama Hanna Gronkiewicz-Waltz nie żądała od Policji opinii przed podjęciem decyzji, która jest standardową częścią tego rodzaju procedur.

Przedstawiciele stowarzyszenia Marsz Niepodległości zapowiedzieli już odwołanie od decyzji Prezydenta miasta stołecznego Warszawa do sądu.

Comments (1)

write a comment

Comment
Name E-mail Website

 • 7 listopada 2018 o 19:50 Bartek

  Hanka, do bufetu !
  Jak co roku, Marsz Niepodległości przejdzie swoją trasą.
  Będzie większy niż w poprzednich latach, bo to i okoliczność niezwykła .
  Nie pokona Polaków Hanka, nie pokonają rządowi.
  Bóg Honor i Ojczyzna !

  Reply