Newsletter subscribe

Społeczeństwo

Adrianna Gąsiorek: Podwójne standardy

Posted: 11 lipca 2016 o 20:00   /   by   /   comments (10)

Jakiś czas temu po sieci krążył mem przedstawiający wyniki wyszukiwarki Google związane z hasłem “Black pride”. Obok tego wyświetlono również “Asian pride” oraz “Gay pride”. Jak można się domyślić, wszystkie powyższe pojęcia przedstawiono bardzo pozytywnie. Nikt nie odmawia czarnym, żółtym czy homoseksualistom prawa do dumy, ba, przeczytamy nawet, że takie zachowanie jest godną postawą. Problem zaczyna się z ostatnim hasłem, jakie widnieje na grafice – “White pride”.

12715684_1135952113090101_656780098639227409_n

Od razu możemy wybrać odnośniki – nazizm, rasizm i zło wszelkiej maści. Kto i dlaczego odmawia prawa do dumy przedstawicielom białej rasy? Czy nadal współczesny biały człowiek będzie rozliczany z czasów kolonialnych i rozdmuchanego zjawiska „apartheidu”? Przy jednoczesnym przemilczeniu sytuacji Afrykanerów, którzy uciekają ze swoich farm w obawie o własne życie (nie bez powodu ataki na białych w RPA są normą, zamordowano już ponad 10% całej społeczności).

Obrońcy praw człowieka zarzekają się, że problem ten próbują nagłośnić. Słabo im to jednak wychodzi, ponieważ wolą całą swoją energię przekazać na rzecz obrony imigrantów w Europie czy poszkodowanych homoseksualistów, którzy nie mogą jeszcze w niektórych krajach adoptować dzieci (całe szczęście).

Śledząc sytuację na świecie, w różnych momentach dziejowych można śmiało postawić tezę, iż walka ras trwała, trwa i trwać będzie. Różne jest tylko podejście i przekaz medialny, który ową wojnę nam kreuje. To, co dzieje się tuż za naszymi granicami, jest idealnym tego przykładem. Masy czarnoskórych mężczyzn zalewają Europę, niszczą naszą cywilizację, nasze miasta i zabytki. Ich metody zawładnięcia naszym kontynentem są proste – gwałty i terroryzm na szeroką skalę. Białe kobiety mają być łupem, mają mieszać się z czarnoskórymi imigrantami. Czymże to jest, jak nie walką o dominację rasy? Poprawność polityczna każe nam przymykać na to oko, a nawet więcej, zmusza nas do kuriozalnych zachowań. Bajki czy filmy, w których jest więcej przedstawicieli rasy białej niż czarnej są piętnowane, a gala Oscarów jest bojkotowana, ponieważ nominowani są w większości biali aktorzy. Zachęcam do poczytania artykułów typu: “Oscary całe białe, czyli rasowy problem Akademii.” To nie są żarty, tylko sprawy, którymi zajmuje się cały świat.

Przy okazji Euro 2016 jeden z moich ulubionych grafików znany jako U77 dodał świetnie przerobione zdjęcie z kampanii reklamowej marki Vistula. Na zdjęciu naniesiony został napis: „All different. All white. Polska, Euro 2016”. Z fotografii usunięto z kolei logo Vistuli i PZPN, natomiast na ramieniu Kamila Grosickiego pojawiła się biało-czerwona opaska. Zdjęcie zostało dodane przez Koleżeństwo z Młodzieży Wszechpolskiej i wywołało internetową burzę. Wcale nie dlatego, że zdjęcie przerobiono, ale właśnie przez hasło, które widniało na grafice: „Wszyscy różni. Wszyscy biali.” Cóż złego jest w tym stwierdzeniu? Przecież jesteśmy Polakami, jesteśmy Europejczykami, jesteśmy Biali. Czy w jakikolwiek sposób złamana została idea Euro – „Nie dla rasizmu”? Oczywiście, że nie.

Cl4ETguWEAAUb-r

Jako miłośnik piłki nożnej przypatrywałam się reprezentacjom innych krajów. Doskonale widać granicę „postępu”, która idealnie przypada na naszą Ojczyznę. Kto oglądał zmagania piłkarzy, doskonale zdaje sobie sprawę, jak obecnie wygląda kadra chociażby Francji. To pokazuje, w jakim stopniu zmienia się Europa Zachodnia i na pewno nie jest to dobry kierunek. Warto zajrzeć również na trybuny, większość kibiców gospodarzy całej imprezy to ludzie biali, co oznacza, że owa asymilacja imigrantów jest utopią. Czarni „Francuzi” woleli niszczyć w tym czasie francuskie miasta, niż kibicować drużynie.

Podobnie sytuacja wygląda z homoseksualizmem, który jawi się jako normalna orientacja seksualna, zupełnie jak pedofilia czy zoofilia. Walka z tradycyjnym modelem rodziny trwa, za wszelką cenę próbuje się nie tylko zrównać związek kobiety i mężczyzny do „związków” jednopłciowych, ale nawet domagać się stale nowych praw i przywilejów.

Jesteś biały? Jesteś heteroseksualny? Masz człowieku, kolokwialnie pisząc, „przerąbane”. Spróbuj jeszcze powiedzieć do tego coś niepoprawnego. Walka trwa w mediach, szczególnie zauważalna jest na portalach typu Facebook, ale również w umysłach „nowoczesnych” ludzi.

Rozumiem działanie wszelkich lobby, które chcą ugrać coś dla siebie, za którymi stoi wielka kasa i w imię tolerancji „wciskają” nam nowy model życia. Nie rozumiem jednak naszej bierności, otwartości, która prędzej czy później zaprowadzi nas do samozagłady. Pretensje możemy mieć tylko do siebie, że tkwimy w jakimś marazmie i nie chcemy się z niego podnieść. Nie wiem, czego się obawiamy, przecież w zasadzie nie mamy już nic do stracenia. Pora przestać czekać i patrzeć. Sytuacji w Europie Zachodniej nie zmienimy, ale możemy wyciągnąć wnioski dla nas samych i naszych wschodnich sąsiadów.

Nie zachęcam nikogo do rasistowskich zachowań, ale do dumy. Jestem białą kobietą i jestem z tego dumna. Mam do tego prawo i będę o tym głośno mówić.

Comments (10)

write a comment

Comment
Name E-mail Website

 • 11 lipca 2016 o 20:56 Kinga

  Świetny artykuł! 100% prawdy. Na instagramie jest tak samo “black pride” jest ok, ale gdy wpiszemy :”white pride” wyskakuje cezura i wmawiają, że nie ma takiego hasztagu, choć wiem, że został użyty.

  Reply
 • 11 lipca 2016 o 20:59 mlody

  Mi inne rasy nie przeszkadzają. Człowiek jest człowiek.
  Pragnę tylko zauważyć, że w Naszej Reprezentacji przed 14 laty grał Olisadebe, który był sympatycznym murzynem, którego raczej wszyscy lubili i nikt z nim raczej problemów nie miał.

  I nie rozumiem po co ten krzyk PZPNu i cała nagonka na MW za powyższą fotkę. Przypominam sobie fotorelację z któregoś z Marszów MW, gdzie na większości zdjęć był Czarnoskóry Mężczyzna na tle emblematów MW.
  Piękny widok.

  Reply
  • 12 lipca 2016 o 06:22 pl80

   Olisadebe spłodził dziecko Polce i uciekł do Grecji. Umknęło ci to jakoś?

   Reply
   • 3 listopada 2018 o 13:27 Dymitr Ogonowski

    Z Olisadebe to z jednej strony to było nielogiczne, że ktoś kto nie zna języka, przyjechał po prostu do pracy w innym kraju (piłkarz to też zawód), został “Polakiem”. Ale jak strzelił bramki w Kijowie w meczu z Ukrainą, to sobie myślałem, że wyjątek może być. Ale wyjątku nie można upowszechniać a teraz czarnoskórzy imigranci i w politykę wchodzą. Ja nie domagam się praw bym mógł zostać burmistrzem w afrykańskim mieście, czy członkiem parlamentu jakiegoś afrykańskiego państwa. Nie chodzi o wszystkich czarnych. Ci “postfestiwalowcy” mogą być. Niech ich wina, że ich matki cudzołożyły z gośćmi zagranicznymi. Oni urodzili się w Polsce i od początku byli wychowywani na Polaków. To inna kategoria.

    Reply
 • 12 lipca 2016 o 10:06 Błażej

  Po prostu zdroworozsądkowe podejście. Jeżeli każda grupa etniczna może być dumna ze swojej tożsamości, to tym bardziej biała Europa, ojczyzna wspaniałej cywilizacji łacińskiej. A że to Polska przejęła i podtrzymuje te wartości, to tym bardziej należy być dumnym, białym Polakiem. Z drugiej strony, oczywiście, tak samo prawo do osiągnięć swojej rasy i narodu może mieć każdy inny człowiek na świecie. Byle wszystko odbywało się z poszanowaniem dla prawa do zachowania każdej odrębnej kultury, a nie niszczenia jednej, by szerzyć inną.

  Reply
 • 12 lipca 2016 o 17:15 pl80

  Ta wstawka z Wikipedii jest kapitalna! A sam artykuł godny pochwały, ale… Nie do końca mamy tu do czynienia z walką ras. Po największym wrogiem białego człowieka nie jest człowiek kolorowy (jest on największym beneficjentem), lecz ten, który podle nienawidzi cywilizacji chrześcijańskiej i białego człowieka w ogóle: mowa tu oczywiście o cywilizacji żydowskiej. Ich reakcja na odrzucenie (czy wręcz ośmieszenie) ichniejszego wybraństwa doprowadziła ich nienawiść do granic absurdu. I to żydowska polityka doprowadziła do zapychania Europy dzikusami z południa. To żydowska polityka zaowocowała szeregami zlewaczałych kadr politycznych, które są de facto dlań pożytecznymi głupkami. To cywilizacja, którą Koneczny nazwał “ułomną” i “najniższą”, to nas Chrześcijan największy wróg.

  Reply
  • 12 lipca 2016 o 21:21 mlody

   Żydzi mieli dla nas – Chrześcijan, kluczową rolę w historii Zbawienia naszego i Całego Świata. Paradoksalnie słuszność nazywania ich Narodem Wybrany jest przeogromna – począwszy od świętych, Żydowskich ksiąg (z których również korzystamy), które pozwoliły nam odkryć Zbawcę, a na tym, że dzięki Nim miała miejsce Najświętsza Ofiara skończywszy.

   Reply
   • 13 lipca 2016 o 07:51 pl80

    LOL, żyd zalogował się na Kierunki 🙂 Jeśli w swoich żydowskich marzeniach myślisz, że świat będzie wam dziękował za ukrzyżowanie Chrystusa, to pozwól, że sprowadzę cię na ziemię – nie, nie będzie dziękował. Będzie natomiast nadal wyśmiewał wasze wybraństwo, bo wy nadal będziecie, jak pisał Koneczny – cywilizacją ułomną – to w końcu wasz wybór. A jeśli chodzi o dostarczanie świętych, to jakoś ich od was niewspółmiernie mało (miałeś chyba na myśli proroków), natomiast nienawiści do Chrześcijan niewspółmiernie dużo. Możesz pisać “my Chrześcijanie”, ale ja jakoś nie jestem w stanie w to uwierzyć. My narodowcy jesteśmy niezwykle odporni na żydowskie kłamstwo.

    Reply
 • 12 lipca 2016 o 21:33 Gerwazy

  Jestem bialym mezczyzna i jestem z tego dumny, tak samo jak z faktu bycia Polakiem.

  Reply
 • 15 lipca 2016 o 17:52 Dżaga

  Czarni to problem! Podejdzie taki śmierdziel i będzie chciał mnie zgwałcić swoją armatą z dużą ilością kremu spod napleta! Bleee…

  Reply