Nikt nie może dzisiaj pozostać obojętny wobec tego co już ponad 10 lat temu wydarzyło się w Kosowie. Sytuacja, w której w wyniku arbitralnej decyzji jednego mocarstwa została oderwana historyczna część drugiego państwa stała się czerwonym światłem dla każdego europejskiego narodu.

Rozpoczynamy trzecią edycje naszej sztandarowej akcji odbywającej się co rok pod hasłem: „Pomocna Dłoń dla Serbii – zbiórka dla Serbów w Kosowie”, którą organizujemy we współpracy z Europejskim Frontem dla Kosowa.

Jak co roku: zbieramy przede wszystkim wyprawki szkolne! To już niesamowita tradycja w ramach której ochotnicy z Polski rok w rok zaopatrują tamtejsze szkoły w najpotrzebniejsze przybory. Przyjmujemy także wszelkiego rodzaju zabawki, ubrania i pluszowe misie. W ramach naszej akcji zostanie także uruchomiona zbiórka pieniędzy – zachęcamy do wpłat!

Rzeczy zbieramy do 15 września. Chętnych prosimy o wiadomość prywatną lub na skrzynkę: redakcja@3droga.pl. W trakcie naszej akcji pojawi się jeszcze szereg innych pomniejszych inicjatyw w tym temacie. Dlatego zachęcamy do śledzenia naszych stron!

Patronat medialny nad akcją objęły: Portal 3droga.pl, Kierunki.info.pl, Autonom.pl.

http://3droga.pl/aktualnosci/pomocna-dlon-dla-serbii-3-0-zaproszenie-do-udzialu-w-zbiorce/

3 KOMENTARZE

  1. W 1999 r. jakiejś polskiej organizacji Geremek zabronił udzielania czystej pomocy humanitarnej Serbom z Kosowa. Powiedział: “Chyba, że to jest pomoc dla kosowskich Albańczyków”. Ale z drugiej strony w Serbii do władzy dochodzi taki sam chłam, jak i w Polsce. To oczywiście jest ich wewnętrzna sprawa, jak chcą mieć władzę, która wpuszcza Sorosa i czapkuje przed Macronem. Tyle, że narzekałem na współczesne społeczeństwo polskie, że wybiera do władzy wiadomo kogo. A w Serbii, mimo, że ich NATO bombardowało uranem od których wielu ma raka (Zresztą kosowscy Albańczycy również chorują, z Haradinajem – głównym bandytą antyserbskim włącznie), mimo, że ich Albańczycy mordowali dla organów w tzw. “żółtym domu”, to mimo wszystko wybierają władzę, która spotyka się z Sorosem, płaci amerykańskie diasporze żydowskiej kasę itd., a ich prezydent wyznaczył na premiera lesbijkę, która długie lata była w USA, by mieć lepsze stosunki z Zachodem.

Dodaj Komentarz

Wpisz komentarz!
podaj swoje imię