Newsletter subscribe

Społeczeństwo

Prezydent Wrocławia zakazał Marszu Wielkiej Niepodległej Polski

Posted: 6 listopada 2018 o 18:23   /   by   /   comments (0)

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz w porozumieniu z prezydentem elektem tego miasta zakazał organizacji Marszu Niepodległości Polski, którego głównymi organizatorami są były ksiądz Jacek Międlar oraz Piotr Rybak, kontrowersyjny były już działacz Kukiz’15, który wsławił się spaleniem kukły żyda podczas manifestacji antyimigranckiej organizowanej na wrocławskim rynku.

Dutkiewicz uzasadnił swoją decyzję opinią Policji, w której wyrażono wysoki stopień prawdopodobieństwa przypadków wystąpienia zakłóceń bezpieczeństwa i porządku publicznego. Prewencyjny zakaz w przestrzeni “demokratycznego państwa”, gwarantującego każdemu obywatelowi wolność zgromadzeń oparty został również o część opinii, która wskazuje na uczestnictwo w minionych latach kibiców Śląska Wrocław, członków ONR, Młodzieży Wszechpolskiej oraz innych organizacji patriotycznych i prawicowych.

Decyzja prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza zakazująca manifestacji nacjonalistów wpisuje się w kampanię walki z faszyzmem, homofobią, transfobią. Redakcja “Kierunków” postuluje dopisanie do tej listy hasła walki  z nietolerancją wobec impali, jako gatunku rdzennie afrykańskiego, szczególnego narażonego w Polsce na dyskryminację.

Comments (0)

write a comment

Comment
Name E-mail Website