Antyterroryści zatrzymali w Łodzi mężczyznę, który szykował zamach terrorystyczny. Mężczyzna miał przy sobie materiały wybuchowe.

Z najnowszych informacji wynika, że przy niedoszłym zamachowcu znaleziono notatki sugerujące, że szykował on atak terrorystyczny na terenie Polski. Sąd wydał już zgodę na dwumiesięczny areszt dla zatrzymanego Irakijczyka. Teraz funkcjonariusze ABW i policji sprawdzają, czy mężczyzna działał sam, czy też miał wspólników.

O samym zatrzymanym na razie wiadomo niewiele. Lokalne media informują, że wynajmował on w Łodzi dwa mieszkania, w tym jedno w hostelu. Zatrzymania dokonali funkcjonariusze ABW, a z dostępnych informacji wynika, że na trop Irakijczyka trafili policjanci z Krakowa.

Zatrzymany mężczyzna ma 48-lat i do Polski przyjechał zaledwie kilka dni temu. Jak udało się ustalić wcześniej mieszkał w Szwecji, skąd został w ostatnim czasie wydalony.

Szczegóły dotyczące całej sprawy objęte zostały tajemnicą śledztwa. Wiadomo jedynie, że wraz z realizacją zatrzymania domniemanego terrorysty funkcjonariusze ABW i policji weszli do wynajmowanych przez Irakijczyka lokali. Akcję zabezpieczali pirotechnicy, a także ekipy straży pożarnej.

1 KOMENTARZ

  1. W Łodzi tego tałatajstwa nie brakuje. Wyłażą na miasto o 2-3 w nocy szukać kobiet – polecam przejść się Piotrkowską o takiej porze. PATROLE spaprał pijany czubek ze Zgierza, choć wierzę, że chłopaki szybko się pozbierają – sam chętnie się zapiszę. Bo roboty nie brakuje.

Dodaj Komentarz

Wpisz komentarz!
podaj swoje imię