Newsletter subscribe

Społeczeństwo

Prokuratura chce stawiać zarzuty prezesowi NIK.

Posted: 24 czerwca 2016 o 16:38   /   by   /   comments (0)

Prokuratura Krajowa skierowała do Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu prezesowi Najwyższej Izby Kontroli – podały dzisiaj wieczorem „Wiadomości” TVP. To może oznaczać jedno, prokuratura chce stawiać zarzuty Krzysztofowi Kwiatkowskiemu. Chodzi o wpływanie na obsadę stanowisk w NIK.

Czarne chmury nad Kwiatkowskim zbierały się od dawna. Był on jednym z bohaterów afery taśmowej. Na jaw wyszły nagrania jego rozmów, a prokuratura wszczęła śledztwo.

„Chodzi o załatwianie wysokich stanowisk dla swoich ludzi w delegaturach NIK-u. Rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach podczas konferencji prasowej postanowił zacytować jedną z nagranych rozmów Krzysztofa Kwiatkowskiego. „Masz tam moją prezentację, więc sobie wybierzesz, to będzie dobrze wyglądało” – powiedział Krzysztof Kwiatkowski do jednego ze swoich znajomych. Znajomy startował w konkursie na intratne stanowisko w NIK. Za przekroczenie uprawnień Buremu i Kwiatkowskiemu grozi do trzech lat pozbawienia wolności” – pisaliśmy w sierpniu zeszłego roku

Śledztwo trwało, zbierano materiał dowodowy, ale Kwiatkowskiego – jako prezesa NIK – cały czas chronił immunitet. Wkrótce to się może zmienić.

“W dniu dzisiejszym Prokuratura Krajowa skierowała do marszałka Sejmu wniosek o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego”– powiedziała reporterowi „Wiadomości” Ewa Bialik, rzecznik Prokuratury Krajowej.

Oczywiście, to posłowie zdecydują czy Kwiatkowski usłyszy zarzuty. Termin głosowania nie jest jeszcze znany.

Źródło:niezależna.pl

Comments (0)

write a comment

Comment
Name E-mail Website