Newsletter subscribe

Społeczeństwo

Siły pod dowództwem USA zbombardowały syryjskich żołnierzy

Posted: 18 września 2016 o 09:00   /   by   /   comments (2)

Do tragicznego incydentu doszło w sobotę koło lotniska w Dajr az-Zaur na wschodzie Syrii. Jak donosi Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, samoloty koalicji przewodzonej przez Stany Zjednoczone dokonały nalotu na pozycje rządowego wojska syryjskiego. Obserwatorium podaje, iż śmierć poniosło co najmniej 80 żołnierzy.

Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że w bombardowaniu wzięły udział dwa F-16 i dwa A-10, a ich celem stali się żołnierze syryjscy otoczeni przez bojowników Państwa Islamskiego. Szef resortu wypowiedział się w następujących słowach:

Wyciągamy przerażający wniosek dla całego świata: Biały Dom broni Państwo Islamskie. Teraz nie może być co do tego żadnych wątpliwości.

Rosjanie domagają się pilnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w związku z incydentem. Dowództwo syryjskiej armii określiło atak jako “niezbity dowód”, na wspieranie dżihadystów przez USA i sojuszników. Nalot nazwano “niebezpieczną i jawną agresją”.

Źródło: PAP

Comments (2)

write a comment

Comment
Name E-mail Website

  • 18 września 2016 o 09:53 Czytelnik

    Mordercy!

    Reply
  • 19 września 2016 o 07:20 pl80

    80 osób zginęło i to była wiadomość na dalszym planie. Głównym newsem (w mediach głównego ścieku, nie u u was oczywiście) został kwik o wybuch ładunku w śmietniku na Manhattanie – bo byli ranni 🙂

    Reply