Newsletter subscribe

Społeczeństwo

Śledztwo w sprawie rocznicy ONR w Białymstoku umorzone

Posted: 27 września 2016 o 14:57   /   by   /   comments (4)

W kwietniu, w Białymstoku odbyła się osiemdziesiąta druga rocznica powstania Obozu Narodowo-Radykalnego. Jedną z części obchodów miał być marsz, który został uznany za nawołujący do nienawiści i sprawa trafiła do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku. Wcześniej odbyła się uroczysta msza święta, a pod wieczór zorganizowano koncert zespołów tożsamościowych. To wydarzenie wywołało burzę wśród mediów.

Dziś Prokuratura Okręgowa umorzyła śledztwo w sprawie marszu stwierdzając, że nie ma podstaw do uznania go za nawołujący do nienawiści. Wypowiedziano się tam również w sprawie kazania ks. Jacka Międlara, stwierdzono, że w zawiadomieniu pojawiły się zdania wyjęte z kontekstu.

Czytaj także

Comments (4)

write a comment

Comment
Name E-mail Website

 • 28 września 2016 o 09:12 Consigliere

  I tak ma być panowie i panie prokuratorzy – i oddalać wszelkiego rodzaju zażalenia stowarzyszeń i fundacji obrony mniejszości wszelakich jako oczywiście bezzasadne!

  Reply
 • 28 września 2016 o 13:44 Rzeszowianka

  Oczywiście że nie było podstaw. Sama brałam udział w uroczystosciach i nic takiego nie słyszałam ani nie widziałam nawolujacego do nienawiści.

  Reply
 • 28 września 2016 o 13:52 Roman O.

  Nie mogło być inaczej. Bić brawa dla prokuratury jeszcze nie będę, ale mogę napisać…
  dobra robota! za to rektor politechniki za wprowadzenie zamętu w śród studentów powinien ponieść konsekwencje. CWP!

  Reply
 • 28 września 2016 o 16:20 pl80

  To i tak 1 : 0 dla nich. My musieliśmy łazić po sądach i się tłumaczyć. Dobra robota to będzie wtedy, gdy my zawleczemy ich przed sąd.

  Reply