To już kolejne święto Flagi Narodowej w Toruniu, w którym mogliśmy wziąć czynny udział. Święto, w czasie którego jeszcze dumniej wznosimy naszą biało-czerwoną, na przekór wszystkim, którzy chcą ją zrównać z symbolem Rady Europy. Święto, w czasie którego zarówno dzieci, jak i dorośli tym goręcej wznoszą ją ponad głowy, balkony, domy i miejsca pracy.

Nasze obchody zaczęliśmy od inicjatywy propagowania wśród Torunian i turystów inicjatywy nagrania filmu o Bitnym. Dzięki temu dotarliśmy do wielu osób zainteresowanych upamiętnieniem kolejnego bohatera, a także mieliśmy możliwość dotarcia do ludzi, którzy dopiero się o nim dowiadują, co jeszcze bardziej zmotywowało nas do działania.

Po wielu rozmowach i kweście na rynku miasta dotarliśmy na bulwary, gdzie wraz z fundacją Lex Lupus mieliśmy zaszczyt współorganizować malowanie flagi. Dla wielu z nas było to już kolejne takie wydarzenie. Tym razem również nie zabrakło zabawy, świetnej atmosfery, a przede wszystkim uśmiechów na twarzach młodych uczestników.

Cieszy nas, że z roku na rok przybywa dzieci, a co za tym idzie, świadomości narodowej wśród najmłodszych rodaków i ich rodziców!

Z narodowym pozdrowieniem dla przyjaciół z Lex Lupus oraz wszystkich uczestników tego wydarzenia.

Czołem Wielkiej Polsce!

 

 

Dodaj Komentarz

Wpisz komentarz!
podaj swoje imię