Newsletter subscribe

Społeczeństwo

USA: 45 prezydentem USA jest Donald Trump!

Posted: 9 listopada 2016 o 09:16   /   by   /   comments (1)

Amerykanie wybierali 45. prezydenta USA. Według agencji AP nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych został Donald Trump. Do tej pory zdobył 276 głosów elektorskich, zaś Hillary Clinton 218.

Twierdzi, że jest “jednym z najlepszych biznesmenów” w USA, jego firma jest “jedną z najlepszych na świecie”, a z nim jako prezydentem “Ameryka znów będzie wielka”. Donald Trump – gigant w branży nieruchomości, który ma za sobą nie tylko historię wielkich inwestycji, ale też dziesiątki procesów sądowych i skandali – zdobył klucze do Białego Domu. Nawet ci, którzy go nie znoszą, przyznają: przez dekady osiągnął to, co udało się tak niewielu. Jego nazwisko za oceanem jest synonimem sukcesu.
Amerykanie chcą zmian i wybrali osobę niezwiązaną do tej pory z żadną formacją polityczną. Słychać już podsumowania kampanii i wyników w wielu europejskich krajach. Smutne twarze i niedowierzania – tak można skomentować zdjęcia przedstawicieli Unii Europejskiej.
Jak Ameryka zmieni się za rządów Trumpa? Nie wiemy, ale jedno jest pewne – demokracja przestaje być atrakcyjna dla ludzi.

Comments (1)

write a comment

Comment
Name E-mail Website

  • 9 listopada 2016 o 09:47 pl80

    Team Soros przegrał.

    Reply