1.Cześć. Czy możesz powiedzieć nam coś więcej o sobie? Skąd pochodzisz i jak zaczęła się Twoja przygoda z nacjonalizmem? Co spowodowało, że zacząłeś swoje polityczne zaangażowanie?

Odkąd byłem bardzo młody, martwiłem się sytuacją polityczną w moim kraju i zostałem wychowany w duchu wartości patriotycznych. Historyczne i tradycyjne wartości – to było dla mnie jasne, że należy je utrzymać i bronić.

Od 17 roku życia jestem członkiem młodzieżówki hiszpańskiego ruchu nacjonalistycznego Democracia Nacional. Organizacja ta była bardzo aktywna w moim miejscu zamieszkania.

2. Opowiedz nam o swojej organizacji i jej historii. Kim są członkowie Twojej organizacji? Jak wygląda Wasz aktywizm i jakie są Wasze najważniejsze działania?

Moja organizacja powstała pod koniec lat 90. jako unia kilku wpływowych grup na hiszpańskiej scenie nacjonalistycznej.

CEDADE (HISZPAŃSKI KOŁO PRZYJACIÓŁ EUROPY) VNR (Narodowa Rewolucyjna Awangarda) AR (akcja radykalna) i hiszpańskie Juntas, między innymi.

Moja organizacja stworzyła zarząd narodowy składający się z 10 członków, którzy organizują działalność ideologiczną w całej Hiszpanii i jej przywódcach prowincjalnych.

Pamiętam kilka ważnych działań w ciągu 14 lat walki.

Jedne z nich – przeciwko prezydentowi socjalistycznego rządu Jose Luis Rodríguez Zapatero. Wtedy byłem lokalnie odpowiedzialnym za młodzież mojego miasta. Zorganizowałem grupę aktywistów w chwili, gdy prezydent zamierzał zainaugurować kompleks hotelowy. Dziesiątkom młodych ludzi udało się zbojkotować jego czyn, a socjalistyczny prezydent został zmuszony do wyjścia tylnymi drzwiami.

Pamiętam też inne, w którym wyraziliśmy się całkowicie odmiennie w kwestii morderstwa hiszpańskiej dziewczyny przez imigrantów w mieście Toledo. Nasza obecność w tej demonstracji była ogromna i udało mi się zmobilizować setki ludzi, którzy pomaszerowali pod domu komunistycznego burmistrza, by zaprotestować przeciwko pobłażaniu i przyzwoleniu na wszystko nielegalnym imigrantom w tym mieście.

Inna słynna akcja odbyła się w okolicach LAVAPIES, dzielnicy zdegradowanej przez masową imigrację, w której działają dziesiątki antyfaszystowskich organizacji pozarządowych.

Aktywiści wystawili duży baner przeciwko nielegalnej imigracji w siedzibie „SOS RACISMO” (finansowanej przez George’a Sorosa) i zawiesili dwie lalki symbolizujące śmierć … „imigracja zabija”.

Wreszcie pamiętam akcję aktywistów, która miała największy zasięg w mediach w Hiszpanii przeciwko katalońskiemu ruchowi niepodległościowemu.

14 patriotów w sercu Madrytu broniło świętej jedności Hiszpanii, konfrontując się ze skorumpowanymi politykami, którzy tam byli. Po tym proteście zostali skazani na 4 lata więzienia.

Presja wszystkich hiszpańskich patriotów i pomoc europejskich nacjonalistów, pozwoliła na wstrzymanie osadzenie nas w areszcie.

3. Ideologia jest dla nas zawsze najbardziej interesująca. Jak możesz opisać ideologię swojej grupy? Czy macie jakieś główne hasło? Jaka jest wiodąca zasada Twojej grupy i dlaczego? Do jakich wzorów ideologicznych się odwołujecie ?

Jesteśmy ruchem nacjonalistycznym, którego głównym mottem jest „ na pierwszym miejscu jest Hiszpania”.

Wierzymy w świętą jedność naszego kraju, kraju zaatakowanego przez separatystycznego wroga i proces globalizacji.

Wierzymy w Europę wolnych i suwerennych krajów, z dala od globalnego jarzma Unii Europejskiej i innych globalnych organizacji.

Naszym głównym celem jest obrona naszej tradycji i jedności Hiszpanii.

4. Jakie miejsce zajmuje u Was religia chrześcijańska? Czy łączycie te kwestie z poglądami ideologicznymi / politycznymi, czy może jesteście organizacją niereligijną?

Jestem katolikiem tradycjonalistą, mimo że uważam, że hierarchia kościelna jest skażona masonerią.

W naszym ruchu nacjonalistycznym są agnostycy lub pogańscy bojownicy, ponieważ nie jesteśmy organizacją religijną, chociaż dominują katolicy i obrońcy naszych kulturowych korzeni.

5. Co odróżnia Was od innych grup tego typu działających w Hiszpanii?

Jesteśmy organizacją z odważnymi przywódcami gotowymi poświęcić życie w obronie jedności Hiszpanii.

Bronimy życia bez wyjątku od aborcji i jesteśmy przeciwko liberalizmowi gospodarczemu.

Democracia Nacional zdołała wstrząsnąć ulicami, aby bronić jedności terytorialnej, jesteśmy ostatecznie pierwszą linią obrony Hiszpanii.

6. Czym jest dla Was uliczny aktywizm ?

Aktywizm jest dla nas sposobem na życie. Aktywność polityczna jest dla nas działaniem bezpośrednim.

7. Jak możesz opisać obecną sytuację w Twoim kraju?

Hiszpania jest zarażona liberalizmem ekonomicznym i separatyzmem. Nasza klasa polityczna jest skorumpowana i została sprzedana elitom syjonistycznym.

W Hiszpanii mamy 17% bezrobocia w tym ponad 30% bezrobocia wśród młodzieży i kilka bardzo twardych praw przeciwko hiszpańskim nacjonalistom.

Ja sam zostałem postawiony w obliczu wyroku – ponad 10 lat więzienia za obronę jedności mojego kraju.

Z powodu nieostrożności administracji publicznej mamy otwartą granicę przez którą każdego roku przybywają tysiące imigrantów.

Sytuacja jest tragiczna, ale moi rodacy zaczynają reagować.

8. Jakie jest znaczenie subkultury skinheadów dla Ciebie i czy możesz podać nazwy kultowych zespołów?

W Hiszpanii istniały ruchy Skinheds w latach 80. i 90. Jedną z najciekawszych dla mnie grup była grupa Valenciano ACCIÓN RADICAL.

Kultowymi zespołami muzyki ROCK ANTI COMUNISTA były niewątpliwie Division 250, Imperial lub Celtic stockt.

9. Czy interesuje Cię europejska scena nacjonalistyczna? Czy macie kontakty z organizacjami nacjonalistycznymi z Europy?

Obecnie moja organizacja jest częścią organizacji -APF- Eueopeísta prowadzonej przez naszego przyjaciela i towarzysza Roberto Fiore.

Mamy kontakty z organizacjami od Rosji do Portugalii, ale najsilniejsze relacje mamy z ruchami nacjonalistycznymi na Węgrzech.

10. W Ameryce Południowej jest wielu ludzi pochodzenia hiszpańskiego, którzy mówią w Waszym języku. Jaki jest Wasz związek z tymi ludźmi i czy macie jakiekolwiek kontakty z organizacjami nacjonalistycznymi z Ameryki Południowej?

Mamy kontakty w kilku krajach Ameryki Łacińskiej.

Krew naszych zdobywców została rozlana w Ameryce Południowej, tworząc cywilizację o wielkim splendorze, która uczyniła hiszpańskie imperium wielkim.

11. Co chciałbyś powiedzieć nacjonalistom Polsce?

Jesteście przykładem siły i patriotyzmu, Wasz „Marsz Niepodległości”, w którym członkowie mojej organizacji uczestniczą każdego roku, jest godny podziwu.

Mam nadzieję poznać Waszą ojczyznę w tym roku jeszcze bardziej i wziąć udział w niektórych Waszych akcjach.

12. Tradycja naszego portalu – ostatnie słowa należą do Ciebie.

Dziękuję Waszemu portalowi za udostępnienie mi przestrzeni do przekazania informacji o ruchu nacjonalistycznym w Hiszpanii.

W Polsce wciąż macie w swoich ludziach silne przywiązanie do tradycyjnej kultury, a pazury NWO nie zatruły Waszej ziemi, nie traćcie serca.

Kontynuujcie walkę o Europę. Wasza walka jest naszą walką.

Hiszpania i Polska zawsze przyjaciele.

1 KOMENTARZ

  1. Moja polonistka kazała przeprosić za Samosierrę -przepraszam
    Viva Dei!
    Niech żyje Król Filip ,Niech żyje Królowa Laticja,Niech żyje Królestwo Hiszpanii,Niech żyją Karliści
    -uczcie nas jak radzić sobie z Aszkanezyjczykami jak z Marranami -Viva Sancta Apostolica Catolica Eclesia

Dodaj Komentarz

Wpisz komentarz!
podaj swoje imię