Damian Majsner z Brygady Wielkopolskiej ONR w krótkiej rozmowie z Tubą z zespołu „Wróg” o przeszłości i przyszłości zespołu oraz aktualnej kondycji sceny muzyki tożsamościowej w Polsce.

 

  1. Czołem. Skąd pomysł na nazwę zespołu “Wróg”? Czy Wasz skład zmienił się od początku Waszej twórczości?

Wróg powstał na gruzach Wroga Publicznego, którego założyliśmy z Bobasem (gitara) dokładnie 25 lat temu. Zostaliśmy przy nazwie wróg, żeby z jednej strony nawiązać do starego WP, a z drugiej zaznaczyć ze to jednak nowy zespół.

  1. Jak wspominasz Wasze pierwsze koncerty?

Przez rok od powstania Wroga udało się zagrać kilka koncertów. Każdy z nich był inny, ale też każdy miał swoją moc i niezapomnianą atmosferę. To nas nakręca.

  1. Czy planujecie wydać nową płytę?

Temat płyty krąży wokół nas od jakiegoś czasu, ale jak do tej pory nie nagraliśmy nawet jednego numeru w studiu. Najchętniej wydalibyśmy płytę live, graną na żywca, dla ludzi i z ich udziałem. To ma moc której żadne studio nie odda. Po drugie: jesteśmy zespołem typowo koncertowym i studyjne dopieszczone i kombinowane numery, nie szczególnie nas interesują.

  1. Jak widzisz dzisiejszą scenę tożsamościową?

Uważam, że dzisiejsza scena jest mocniejsza niż kiedykolwiek. Gra kupa zespołów, wydawane są płyty, profesjonalnie nagłośnione koncerty…

  1. Co sądzisz o Festiwalu Orle Gniazdo? Jak oceniasz jego ewolucję z biegiem lat?

Orle Gniazdo oczywiście jest tym najważniejszym miejscem. Profeska w każdym calu. Wracając do tematu sceny, inną sprawą są niestety podziały wewnętrzne, ale jak mawiają małolaci KMWTW.

  1. Na scenie zaczynają pojawiać się nowe młode kapele. Jakie masz rady dla nowicjuszy?

Jestem kolesiem, który popełnił w życiu zbyt wiele błędów, by komukolwiek doradzać.

  1. Jakie są Wasze plany koncertowe na przyszłość?

Plany koncertowe? Tak jak wcześniej wspomniałem, Wróg to zespól typowo koncertowy, wiec chcemy grać ich jak  najwięcej, ale z niektórymi organizatorami już współpracować nie będziemy. Szanujmy się nawzajem!

Na koniec chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy nas wspierają i dają kopa do pracy!

1 KOMENTARZ

Dodaj Komentarz

Wpisz komentarz!
podaj swoje imię